All On Four İmplant

All On Four İmplant

All On Four İmplant

İmplant uygulamalarının her biri, hastaların diş yapısına göre değişiklik göstermektedir. All On Four implant tekniği, ağzında hiçbir dişi bulunmayan hastalara uygulanmaktadır. Bir gün içerisinde tüm İmplantların yerleştirilmesi ve diş protezinin takılmasını sağlayan All On Four implant uygulaması, ameliyat şeklinde gerçekleştirilmektedir. All On Four implant uygulamasının genel özellikleri, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır.

All On Four İmplant Tedavisinin Genel Özellikleri

All On Four uygulaması, lokal anesteziyle uygulanmaktadır. Hastaların durumuna ve tercihine göre, genel anestezi sonrasında da uygulamaya başlanabilir. All On Four implant talep eden hastalar, ilk olarak detaylı muayeneden geçirilmektedir. Hastalar bilgisayarlı tomografi cihazına alınarak, çene yapıları ve implant uygulamasının nasıl işleyeceğine dair ölçümler yapılacaktır. All On Four implant uygulaması, iki aşamalı olacak şekilde planlanır ve toplam 3 ay içerisinde İmplantların tamamı yerleştirilir. Uygulamanın yapıldığı gün, hastaların çenesine 4 adet implant yerleştirilir. İmplantların yerleştirildiği gün, İmplantlar üzerine geçici diş protezi takılmaktadır. Geçici İmplantların yerleştirilmesinden 3 ay sonra, hazırlanan gerçek diş protezi takılmaktadır.

All On Four İmplant Uygulamasının Getirileri Nelerdir?

All On Four avantajları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Hiç dişi bulunmayan hastalara, 1 gün içerisinde diş protezi takılmaktadır.
  • Uygulamaya ek olarak, farklı bir cerrahi operasyon gerçekleştirilmediğinden, daha kolay şekilde tamamlanmaktadır.
  • Dental implant uygulamasının süresi, diğer implant ameliyatlarına göre daha kısadır.
  • Uygulama esnasında kullanılan dental implant sayısı az olduğundan, diğer implant uygulamalarından daha düşük maliyetlerdedir.
  • Güncel hayattaki temizlik ve bakımları, diğer implant modellerinden daha kolay şekilde yapılmaktadır.
  • Uygulanan diş protezinin yapısı, damaklık protezlerden farklıdır. Damak kısmını kaplamadığı için diğer diş protezlere göre daha rahat şekilde kullanılmaktadır.
  • Hareketli diş protezi kullanmakta zorluk yaşayan hastalar, All on Four implant için geliştirilen protezleri rahatça kullanabilirler.
  • All On Four implant uygulamasının süresi ve seansları az olduğundan, hastaların sürekli operasyona girmesine gerek duyulmayacaktır.

All On Four İmplant Sonrası İyileşme Süreci

İmplant sonrası iyileşme süreci içerisinde, hastalara geçici bir diş protezi uygulanmaktadır. İmplant üzerine yerleştirilen geçici protez sayesinde, kişiler çiğnemeye ve rahatça yemek yemeye başlayabilirler. Dental implantlarla çene kemiğinin kaynaşması için gerekli 3 aylık süreç içerisinde, hastaların verilen beslenme diyetinin dışına çıkmaması gerekir. 3 ay sonra yerleştirilecek olan daimî diş protezleri, hastaların gerçek dişlerinden farksız olacaktır. Daimî protezlerle, istenilen besinler tüketilebilir. Bu sebeple, All On Four implant sonrası iyileşme süreci, 3 ay olarak nitelendirilmektedir.

Etiketler:, , , , , ,