All-On-Four Nedir?

All-On-Four Nedir?

all-on-four-ankara

All-on-Four diş İmplantında, implant ile tedavi edilecek hastanın klinik ve radyolojik muayenesi gerçekleştirilmektedir. Çekilmesi gereken dişler var ise lokal anestezi ile çekilir ve sonrasında implantlar yerleştirilir. All-on-Four implant Türkiye’de uygulanan en başarılı diş tedavi yöntemlerinden biridir. Bu İmplant işlemi diş kemiğinin açılması ve içine vida şeklinde bir metal yerleştirilerek kaplanması işlemidir. Dört-altı implantın bütünü, doğal dişleri olmayan tamamen dişsiz hastalara uygulanabilen bir işlemdir. Belirlenen alanlara toplam dört ya da altı implant yerleştirilir. Ankara All-on-Four Tedavisi ile harika dişlere sahip olabilir ve doğal dişleriniz ile yapmış olduğunuz tüm fonksiyonları geri kazanabilirsiniz.

All-on-Four Tekniği nasıl yapılır?

Diş İmplantları, kısmi ya da tam diş rahatsızlıklarının çözümü için en sağlıklı ve rahat tedavi seçeneğidir. İmplantların yerleştirildiği gün geçici, durağan ve derhal tam protez hazırlanmış olur ve implantların üzerine yerleştirilir. Cerrahi operasyon tüm implant ameliyatlarına benzer biçimde yapılır. Tek fark, arka bölgeye yerleştirilen implantların farklı bir açıyla yerleştirilmesidir. Çoğu tam protez hastası, özellikle alt çenede protezin kötü tutulması nedeniyle çiğneme işlevini zaman içinde tam olarak yerine getiremez. All-on-Four tekniği sayesinde yapılabilen durağan protezler, hastanın ağrısız ve problemsiz çiğnemesini sağlar. Ayrıca, yerleştirilen implantlar çene kemiğinin daha çok erimesini önleyeceğinden kemik dokusu da korunur. Protezin stabilitesi implantlar tarafından sağlandığından hastalar hareketli protez kullanmak zorunda kalmaz. Kemik dokusunun ciddi miktarda azaldığı durumlarda, kemik dokusunu arttırmak için cerrahi işlemlerin yapılması zaman içinde bu ameliyatlarla ilişkili yan etki risklerini arttırır. All-on-Four prosedürü sayesinde, bu cerrahi komplikasyonların riskleri de en az cerrahi prosedür uygulanarak azaltılır.

All-on-Four lokal anestezi ile yapılır. Hastaların durumuna ve tercihine bağlı olarak genel anestezi sonrası da uygulamaya başlanabilir. All-on-Four implant uygulamasının tamamının iki aşamalı olması planlanır. Uygulama gününde hastaların çenesine 4 implant yerleştirilir. İmplantların yerleştirildiği gün, implantların üzerine geçici bir diş protezi yerleştirilir. Geçici implantların yerleştirilmesinden 3 ay sonrasında hazırlanmış gerçek bir diş protezi yerleştirilir.

all-on-four-fiyatlari
All-on-Four Tekniği

All-on-Four Fiyatları

Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin tecrübesi ve kliniğin imkanları fiyatı etkiler. Uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Kullanılan implantların markası önemlidir. Birinci, beşinci ve onuncu yıllarda implantın durumu göz önünde bulundurulur. Bu vaziyet bununla birlikte implantın genel kalitesi ile de ilişkilidir. Ankara All-on-Four Fiyatları Türkiye’diğer şehirlerde verilen fiyatlara göre çok daha uygundur. Fiyat ve konsültasyon için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Ankara All-on-Four Tedavisi

Hasta All-on-Four tekniği ile tedavi edilmeden önce klinik olarak muayenesi yapılmalıdır. Bazı hastalarda diş çekimi de gerekebilir. Diş çekildikten sonra implantlar yerleştirilir. Tedaviye başlamadan önce protezler hastadan alınan ölçümlere uygun olarak hazırlanmalıdır. İmplant uygulamasından sonra geçici protezler yerleştirilir ve sabitlenir. Böylece hasta aynı gün protez diş kullanmaya başlar. Bir süre sonra kalıcı olan ve hasta tarafından kalıcı olarak kullanılacak protezler yerleştirilir. Ankara All-on-Four Tedavisi kapsamında kullanılan Straumann ya da Osstem marka implantlar, en kaliteli ve titanyum malzemeden oluşan implantlardır. Tedaviden sonra hastanın bazı ilaçları kullanması gerekebilir. Diş hekiminiz tarafından verilen ilaçları düzenli olarak kullandığınızdan emin olun. Geçici protezlerin kullanıldığı süreçte, çok sert yiyecekleri çiğneyerek tüketmekten kaçınmak gerekir. Ağız hijyeni ve diş sağlığına ekstra dikkat edilmesi gerektiği hatırlanmalıdır. İmplant uygulamasından sonra kemik füzyon işlemi sırasında bu hususlara dikkat edilmelidir. Kalıcı protezlerin uygulanmasından sonra hastalar normal bir diyete geçebilirler.

All-on-Four İmplant Tedavisi kimler için uygundur?

All-on-Four İmplant Tekniği, tamamen kişinin kendi dişleri olduğu ve dişin tüm işlevlerini yerine getirdiği görünümünü verir. Ağzında dişi olmayan ya da çok az dişi olan hastalar için uygulanan All-On-Four tekniğinde 4 diş implantı belli açılarda ağza yerleştirilir ve aynı gün diş protezi sabitlenir. Dört implant tekniğinin tümü, operasyona müdahale etmeyecek herhangi bir sistemik hastalığı olmayan ve aynı zamanda kemik hacminin yeterli olduğu dişleri olmayan kişilere uygulanabilir. Bilgisayarlı Tomografi sonuçlarına göre Ölçümler yapılır ve uygun planlama yapılır. Dört uygulamanın tamamı cerrahi ve diş protezi olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Tedavinin ilk gününde, planlamaya uygun olarak 4 implant yerleştirilir ve daha sonra aynı gün geçici diş protezi diş implantına sabitlenir. Ameliyat sonrası kemik dokusunun iyileşmesi beklenerek 2-4 ay içerisinde kalıcı protezler uygulanarak tedavi tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde All-On-Four Nedir? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.