Ankara Diş Beyazlatma

Ankara Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma tedavisi günümüzde estetik diş hekimliği alanında en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Zaman içinde yeme içme alışkanlıklarına ve kişinin yaşam kalitesine bağlı olarak gelişen sararmalar ve lekeler hem sağlık hem de görünüm itibariyle birçok olumsuz sonuç doğurabilir. Sağlıklı ve beyaz dişler insanların gülük yaşantısında doğrudan özgüveni etkileyen temel unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kişinin uzun vadede sağlıklı dişlerle hayatına devam etmesi için farklı nedenlere bağlı olarak gelişen diş rengi sorunları için günümüzde gelişen teknoloji ile birçok yeni tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Dişlerin sağlıklı ve parıltılı bir görünüme kavuşmasının yanı sıra düzenli ağız ve diş bakımı ile uzun vadede bu koruma sağlanması da mümkündür.

Diş hekimleri tarafından özellikle son yıllarda çok sık uygulanan Ankara diş beyazlatma işlemleri, dişlerin yüzeyde yer alan gözeneklere sahip mine yapısında oluşan renk değişimlerinin organik ve inorganik çeşitli etken maddeler ve yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Öte yandan kişinin doğu diş fırçası ve diş macunu seçimi ile fırçalama teknikleri hakkında bilgi sahibi olması bu tip sorunların engellenmesi ve tedavilerin desteklenmesine yardımcı olmaktadır.

Diş Fırçası Seçiminin Diş Bakımında Önemi

Diş fırçası seçimi ağız ve diş bakımının en temel gereklerinden biridir. Kalitesiz ve ucuz diş fırçalarının kullanımı zaman içinde kişilerde faydadan çok zarar getirecektir. Bu nedenle en ideal diş fırçalarının kullanılması dişlerde en sık görülen renk değişimi sorunlarının engellenmesinde temel bir göreve sahiptir. Diş fırçası seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en temel unsur kişinin rahat ve dişleri aşındırmayacak veya zarar vermeyecek yapıda özel olarak geliştirilen diş fırçalarını tercih etmesidir. Buna bağlı olarak tavsiye edilen diş fırçaları genellikle:

 • Küçük fırça başlığı ile özel olarak tasarlanan fırça kılları,
 • Yumuşak diş fırçası kılları,
 • Rahat tutuşa sahip fırça sapı vb.

Olarak sıralanabilir. Bu tip unsurlara dikkat ederek ağızınız için en ideal fırçaları bulabilirsiniz. Herkes için farklı fırça seçimi kendine özel olmalıdır. 3 – 6 ayda bir diş fırçalarının yenilenmesi veya diş fırçası başlığının değiştirilmesi sağlıklı diş bakımı için son derece önemlidir.

Diş Macunu İle Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma macunu ve farklı yapıda hazırlanan jeller diş beyazlatma için günümüzde en çok tercih edilen sağlık ürünleri arasında yer almaktadır. Ancak yine de diş macunlarının sahip olduğu bu etkiler zaman zaman farklı tip sağlık sorunlarına yol açacağı için mutlaka uzman diş hekimleri tarafından tavsiye edilen macunların seçilmesi şarttır. Günümüzde estetik bir gülüş için önemli olan en temel unsur parlak ve doğal rengindeki dişlerdir. Diş renginin ön plana çıkarılması ve ışıltılı bir görünüme kavuşturulması için diş macunun seçiminin doğru bir şekilde yapılması ve içinde ağız ve diş sağlığını koruyan temel doğal etken maddelere sahip olan macunların kullanılması gerekmektedir. Zaman içinde yıpranan ve sararan dişlerin renginin yeniden eski haline kavuşması için tek başına bu tip macun ve jellerin kullanımı yeterli olmaz. Bu nedenle uzman bir diş hekimi tarafından kişilerin diş beyazlatma tedavilerine alınması gerekmektedir.

Günümüzde bazı medikal diş beyazlatma yöntemleri kişilerin kısa sürede renk değişimine neden olan katmanların temizlenmesini ve koruyucu etkilere sahip diş macunları ile olası diğer sorunlara karşı dişlerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı ve güçlü dişler için mutlaka günlük ağız ve diş bakımının tavsiye edilen şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Diş Fırçalama

Doğru diş fırçalama ile sadece dişlerin değil aynı zamanda ağız ve diş eti sağlığının da korunması mümkündür. Ağızda meydana gelen kötü kokuların giderilmesi ve dişlerin çürüme ve sararmalara karşı koruma altına alınması için doğru fırça ve macunlar kadar dişlerin tavsiye edilen şekilde fırçalanması da büyük önem taşır. Sabah ve yatmadan önce günce 2 defa dişlerin düzenli olarak fırçalanması tavsiye edilir. Dişlerin beyaz ve sağlıklı kalması için:

 • En az 2 dakika boyunca dişler fırçalanmalıdır,
 • Yukarı aşağı ve dairesel hareketlerle fırçalama yapılır,
 • Üst sağ – sol ve alt sağ sol diş yüzeyleri günde 2 defa fırçalanır.

Bunun yanı sıra diş hekiminiz tarafından tavsiye edilen diş fırçaları ve macunları ile işlemin gerçekleştirilmesi uzun vadede ortaya çıkabilecek hemen hemen tüm diş ve ağız sağlığı sorunlarının önüne geçen en temel unsur olarak belirlenmiştir.

Ankara Diş Temizleme Tedavisi

Diş temizletme işlemi günümüzde diş hekimleri tarafından uygulanan profesyonel tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Ağızda ortaya çıkan plak ve tartarların dişlere hasar vermemesi ve sağlığı olumsuz etkilememesi için 6 ayda bir diş temizletme işlemlerinin yaptırılması tavsiye edilmektedir. Dişte görülmesi zor bölümler uzman tarafından diş aynası tarafından kontrol edilerek kişi için uygun bir temizleme uygulanmaya başlar. Genellikle bu tip tedavilerde ultrasonik cihazlar tercih edilir. Bunun yanı sıra büyük taşların (tartarların) parçalarını gevşetmek için titreşimli aletlerin kullanılması gerekebilir.

Uygulama sırasında tercih edilen dental birçok farklı malzeme ve alet hastaların kısa sürede dişlerinin eskisinden daha iyi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. İşlem sonrasında tartarların tamamen temizlendiğinden emin olmak için dişler kontrol edilir. Uzun süre temizlenmeyen dişler burada biriken farklı unsurlar nedeniyle diş ve diş eti için tehdit oluşturmaktadır. Bu nedenle mutlaka Ankara diş beyazlatma ile birlikte diş temizleme ve diğer diş ve ağız bakım tedavilerinin uygulanması şarttır.

Ankara Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara Diş beyazlatma yaptıranlar kısa süre içinde ortaya çıkan faydaları nedeniyle işlemin avantajlarından uzun süre yararlanmaktadır. Günümüzde çok sık diş hekimlerinden talep edilen bir işlem olan diş beyazlatma tedavisi sırasında:

 • Diş aynası ile gene durum incelenir,
 • Ultrasonik titreşimli dental aletler kullanılır,
 • Büyük tartarlar çıkarıldıktan sonra daha küçük el aletleri ile işlem devam eder,
 • Pulluk adı verilen aletler küçük birikintileri alır ve diş yüzeyini düzeltir,
 • Diş yüzeyi temizlenerek beyazlatmaya geçilir,
 • 6 ay – 2 yıl arasında beyazlık etkisini gösterir.

Ankara Diş Beyazlatma Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Diş beyazlatmanın yan etkileri yok denecek kadar azdır. Ancak bu tedaviler sırasında kullanılan birçok jel ve macun dişlerin hassasiyetini artırmasına neden olabilir. Bu nedenle tedavi sonrasında görülen en temel yan etki sıcak ve soğuk ürünlere karşı ve aynı zamanda havaya karşı diş hassasiyetinin ortaya çıkmasıdır. Söz konusu yan etki tedavinin beklenen bir etkisidir. 24 – 48 saat içinde genellikle bu sorun ortadan kalkar.

Söz konusu süreler içinde hassasiyetin geçmemesi durumunda beyazlatıcı ürünlerin kullanımının ara verilmesi gerekmektedir. Bu sorunun tedavisi için diş hekimi tarafından florür ve özel etkili diş macunları ile kremler kullanılabilir. Estetik diş hekimliğinin en önemli parçalarından biri olan diş beyazlatma işlemi günümüzde son derece yaygın ve yan etkileri yok denecek kadar az bir uygulamadır.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları

Ankara Diş beyazlatma tedavisi fiyatları uygulama sırasında tercih edilen tedavi yöntemlerine ve TDB tarafından belirlenen güncel tarifelere göre değişmektedir. Uzun süre etkilerini gösteren diş beyazlatma işlemelerinin ardından kişilerde sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edilir. Uygulamayı yapan hekim ve sağlık kuruluşuna göre tedavi için talep edilecek ücretlerde farklılık gösterecektir.

Estetik Diş Hekimliğinde Diş Beyazlatma

Estetik diş hekimliği tedavileri arasında ilk akla gelen ve en çok tercih edileni diş beyazlatma tedavileridir. Bleaching tedavisi olarak tanımlanan bu işlem ile dişlerde ortaya çıkan lekeler ve renk değişimleri tedavi edilir. Genelde bu yöntem kaplama tedavilerine göre çok daha ekonomik ve kısa sürede tamamlanan bir tedavi olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Ankara Diş beyazlatma tedavilerinin ardından hastalarda herhangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkan diş rengi farklılıklarının ortadan kaldırılması mümkündür.

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Ankara Diş Beyazlatma”

 1. Dişlerimin yapısından ve düzeninden memnun olduğum kadar tek bir konudan memnun değildim. Oda rengiydi. Kulaktan dolma bilgiler ile birçok şey denedim ve yeterli olmadığına kanaatine vardım. Klinikten randevu aldım ve Ömer Bey ile tanıştım. Beni çok bilgilendirdi. Hangi diş fırçalarını kullanmam gerektiğinden tutun da yapmam gereken birçok şeyi anlattı. Diş beyazlatma ile dişlerim bembeyaz oldu. Tedaviden sonra ne yapmam gerektiğini de detaylıca anlattı. İlgisi için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Ankara Diş Beyazlatma”