Ankara Gülüş Estetiği

Ankara Gülüş Estetiği

Gülüş tasarımı hastaların herhangi bir neden bağlı olarak doğal diş ve diş eti görünümünde ağırlıklı olarak gülme veya diğer fonksiyonları yerine getirirken yaşanan bozuklukların giderilmesini kapsar. Estetik gülüş tasarımı tedavi yöntemlerinde bu yönüyle birçok farklı uygulamadan söz edilmesi mümkündür. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen bu tedavi yöntemleri kapsamında hastalar için çeşitli cerrahi müdahalelere başvurulabilir. Porselen veya zirkonyum kaplama, implant tedavileri, ortodontik tedaviler, dolgular vb. birçok farklı yöntem gülüş tasarımı tedavisinin en temel unsurlarından biridir. İlk olarak hastaların estetik tedaviden beklentilerinin belirlenmesi ve buna uygun biçimde uzman tarafından gerekli tedavinin uygulanması şarttır.

Gülüş tasarımı temelde kişiye özel uygulanan etkin bir tedavi yöntemidir. Temel hedef diş ve diş etinde daha doğal, sağlıklı ve güçlü bir görünüm kazandırmanın yanı sıra çeşitli sağlık sorunları nedeniyle de bu yöntemlerin tercih edilmesi mümkündür. Gülüş estetiği tedavileri için hastanın tedaviye uygunluğu ve genel sağlık durumu her zaman için dikkate alınan en temel unsurlardan biridir. Bunun yanı sıra hasta yaşı ve cinsiyetine göre farklı uygulamalara başvurulması da mümkündür.

Ankara Gülüş Estetiği Fiyatları

Ankara estetik gülüş tasarımı fiyat ve uygulama açısından birçok farklılığı içinde barındırmaktadır. Özellikle hastaların neleri tercih edecekleri ve tedaviden beklentilerinin neler olduğuna göre değişmektedir. Hasta içi en uygun tedavi yönteminin belirlenmesinin ardından uygun bir fiyat belirlenebilir. Bunun için doktor tarafından hangi tür tedavilerin uygulanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Genel hatları ile en basit endodonti uygulamaları için 150 TL’den başlayarak oldukça yüksek rakamlara kadar gülüş tasarımı tedavileri için ücret talep edilebilir. Söz konusu fiyatlar TDB tarafından belirlenen güncel tarifelere ve klinik veya hastanelere göre değişmektedir.

Tedavi öncesinde kişinin taleplerini ve tedaviden beklentisini doğru bir şekilde ifade etmesinin yanı sıra, uzmanlar tarafından yapılacak muayene ve tetkikler sonrasında hastanın tedavi için ne kadar uyumlu olduğuna karar verilmesi gerekir. Bazı hastalar için doğrudan estetik gülüş tasarımı tedavileri uygulanmayabilir. Zaman zaman ortodontik tedavilere ve ileri cerrahi müdahalelere başvurulması gerekebilir. Bu tip uygulamalar için yine hastaların genel sağlık durumu ile beklentilerinin doğru orantıda olması şarttır.

Ankara Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği Ankara ve İstanbul gibi büyük kentlerde çok daha yaygın biçimde tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Kişiye özel belirlenen gülüş estetiği tedavilerinde en uygun tedavi şeklinin belirlenmesi için hastalarda birçok farklı unsur dikkate alınmaktadır. Her hasta için estetik kaygılar ve sağlık durumu farklı olacağı için yapılacak işlemlerin muhakkak kişiye özel olarak belirlenmesi gerekir. Söz konusu tedavi yöntemleri belirlenirken:

 • Hasta yaşı,
 • Cinsiyeti,
 • Yüz, çene ve ağız yapısı,
 • Hasta beklentisi vb.

Başlıca unsurlar dikkate alınmaktadır. Söz konusu bu unsurlar hastaların tedavi sonrasında yapılan işlemlerden çok daha yüksek verim elde etmesini sağlar.

Gülüş Estetiği Öncesi ve Sonrası

Gülüş tasarımı tedavisi öncesi hastanın ağız ve diş sağlığı başta olmak üzere genel sağlık durumunun incelenmesi gerekir. Bu sayede hastaların tedaviye uygun olup olmadıkları belirlenmektedir. Tedavi öncesinde hastanın tedavilerde uygulanacak yöntemlere karşı uygun özellikleri gösterip gösteremeyeceğinin öğrenilmesi gerekmektedir. Gülüş tasarımı sonrasında hastalar genellikle 2 – 15 gün en fazla 6 – 12 ay içinde tedavi yönteminin türüne göre gülüş tasarımının etkilerini tam olarak barındırmaya başlar. Tedavi sonrasında:

 • Doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırılır,
 • Yüz hatlarına uygun dişler yapılır,
 • Dişte renk ve duruş bozuklukları giderilir,
 • Diş eti sorunları tedavi edilir,
 • Dişlerdeki eksiklik veya kırıklar tedavi edilir,
 • Kişiye özel gösterişli ve parlak dişler kazandırılır.

Gülüş Estetiğinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

Gülüş tasarımı tedavi yöntemleri arasında hastalar için birçok farklı yöntem uygulanabilir. Söz konusu uygulamaların tamamı için hastanın genel sağlık durumu, beklentileri ve uygulamanın uzun vade etkilerinin bir arada değerlendirilmesi şarttır. Buna göre Ankara gülüş tasarımı tedavisinde:

 • Diş ağartma/beyazlatma tedavisi,
 • Lingual tedavileri,
 • Şeffaf plak,
 • Ortodonti tel tedavileri,
 • İmplant tedavisi,
 • Zirkonyum, porselen lamina kaplama vb.

Uygulamalara başvurulması mümkündür. Söz konusu yöntemlerin biri veya bir kaçı hastaların beklentilerine ve tedavilere olan uygunluğuna göre uygulanabilir.

Gülüş Estetiği Kimler İçin Yapılır?

Ankara kalıcı gülüş estetiği tedavisi hemen hemen yetişkin her yaş ve cinsiyet grubuna mensup kişiler uygulanabilir. Öte yandan hastaların genel sağlık durumu ve tedavi için ağız/çene yapısının tam uyumlu olması elde edilecek başarının artmasında en temel faktörler arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir şekilde diş ve kemik gelişimini tamamlayan herkes için ortalama 25 yaşından sonra ileri diş estetiği tedavileri uygulanabilir. Bunun yanı sıra hafif ve bazı basit tedaviler arasında özellikle diş beyazlatma tedavileri daha küçük yaşlarda da uygulanması mümkündür.

Tedavi yöntemleri arasında birçok farklı uygulama yer aldığı için hastaların beklentisinin doğru bir şekilde analiz edilmesi oldukça önemlidir. Diğer yandan herkesin estetik kaygıları, sağlık durumu ve beklentileri değişken olduğu için tedavinin mutlaka kişiye özel yapılması gerekir. Örneğin bazı kişiler için yüz hatlarına uygun olarak sportif gülüş tedavileri uygulanabileceği gibi, bazı kişiler için daha çekici ve ön dişleri öne çıkarak tedaviler uygulanabilir. Bunun için kişinin tedavilere olan uygunluğu son derece önemlidir.

Ankara Kişiye Özel Gülüş Tasarımı Tedavisi

Gülüş estetiği tedavisi mutlaka kişiye özel gerçekleştirilir. Zaman zaman gülüş tasarımı için çeşitli medikal estetik uygulamalara başvurulduğu da görülmektedir. Kişinin dudak ve yüz çevresinde gülüşü destekleyen alanlarında dolgu yardımı ile güçlendirilmesi ve tasarımın daha kapsamlı hale gelmesi için bu tip diğer uygulama yöntemlerine başvurulduğu görülmektedir. Buna göre gülüş estetiğinin yanında tasarımı güçlendirmek için tercih edilen başlıca estetik tedavi yöntemleri arasında:

 • Dudak bölgesine dermal dolgu,
 • Elmacık kemiği, çene gibi yüz çevresine dolgular vb.

Yer almaktadır. Kapsamlı bir estetik tedavi için hastalarda bu tip değişken disiplinler arası uygulamalara başvurulduğu da görülmektedir. Herhangi bir nedene bağlı olarak hastalarda ortaya çıkan kötü görünümün ortadan kaldırılması için uzmanlar tarafından uygulanacak tedavi yönteminin kişinin genel durumu ile tamamen uyum içinde olması son derece önemlidir.

Hastaların tedaviden elde edecekleri verimin en yüksek seviyede olması için uygulama sonrasında ağız ve diş bakımına normalden çok daha fazla dikkat edilmesi hem uygulamanın uzun süre etkisini göstermesine hem de hastanın sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmesini sağlar.

Ankara Gülüş Estetiği Tedavisinde Hangi Cerrahi Yöntemler Uygulanır?

Ankara Gülüş estetiği ameliyatı kapsamında hastaların durumuna göre farklı yöntemlere başvurulabilir. Estetik gülüş için en çok uygulanan cerrahi yöntemler arasında diş teli uygulaması yapılabilir. Öte yandan cerrahi yöntem ile hastalar genel anestezi altındayken çenelerinin konumu uzman cerrahlar tarafından tedaviye uygun biçimde yerine oturtturulur.

Bu ve benzeri birçok farklı cerrahi yöntem ile hastaların etkin bir şekilde tedaviden yararlanmaları hedeflenmektedir. Genetik olarak hastalarda çene ekleminin gelişiminde yaşanan bozuklar, gülüş estetiğinin önündeki en temel etkenlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için ortopedik veya ortodontik tedavi yöntemlerine başvurulması gerekir. Zaman zaman estetik uygulamalara geçilmeden veya uygulama sırasında hastalara cerrahi tedaviler uygulanabilir.

Ankara Gülüş Estetiği Tedavi Aşamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı tedavi aşamaları içinde birçok farklı alanı barındırmaktadır. Tedavinin ilk ve en önemli aşaması ise hastanın beklentisi ile genel durumunun tedavilere uyumlu olmasıdır. Farklı tip tedaviler uygulanabileceği için aşamaları da farklılık gösterebilir. Buna göre genel olarak:

 • Hastaların ağız diş ölçüleri alınır ve görüntüleme yapılır,
 • Tedaviye uygun cerrahi düzeltmeler gerçekleştirilir,
 • Ek ortodontik tedaviler uygulanabilir.

Bu ve benzeri birçok farklı aşama tercih edilen Ankara gülüş estetiği yöntemine göre değişmektedir. Bu nedenle kişiye özel uygulanmaya başlayan bu tedavi yöntemlerinde aşamalar ve uygulanan tedavi yöntemleri birçok açıdan değişiklik gösterecektir. Gülüş tasarımı ile hastaların çok daha doğal ve güçlü bir görünüme sahip olması hedeflenir.

2 Adet “Ankara Gülüş Estetiği Yorumları” Bulundu

 1. Yüzüm yuvarlak hatlara sahip olmasına rağmen Ömer Bey, baya iyi ve dış görünüş açısından mükemmel dişlere kavuşturdu beni. Genel itibariyle çok memnun kaldığım bir tedavi oldu. Tedavi süresi de beklediğimden kısa sürdü. Çok teşekkür ediyorum.

 2. Kliniğin Ankara’da olması benim açımdan çok iyi oldu. Kendimde kayda değer bir değişiklik yapmak istiyordum ve dişlerimden başladım. Gülüş estetiği ile mükemmel bir gülümsemenin yanı sıra bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip oldum. Ölçüler alınırken bile heyecanlanmaya başlamıştım bile. Ömer beye ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 2 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Ankara Gülüş Estetiği ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.