Ankara Gülüş Tasarımı

Ankara Gülüş Tasarımı

Gülüş estetiği tasarımı estetik diş hekimliğinin en temel uygulamaları arasında yer almaktadır. Gülüş tasarımıyla ifade edilen temel uygulamalar genellikle kişilerin ağız ve diş yapısında istenmeyen unsurların giderilmesidir. Örneğin diş beyazlatma ve çarpık dişlerin onarımı gibi daha pek çok uygulama gülüşü estetiğinin temelini oluşturmaktadır. Bu tedavi yöntemleri arasında birçok farklı uygulama tercih edilebilir. Günümüzde diş tedavisi teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ve ileri düzey teknikler hastaların çok daha düzgün ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Gülüş estetiği genellikle herhangi bir nedene bağlı olarak estetik açıdan ağız ve diş yapısında bozukluk yaşayan kişiler için uygulanmaktadır.

Tedavinin temel amacı hastaların sahip olduğu bu kötü diş görünümlerinin ortadan kaldırılması olsa da sadece estetik kaygılar ile bu uygulamalara başvurulmayabilir. Zaman zaman bu tedavi yöntemleri hastaların sağlık durumunun kötüye gidişini durdurmak ve dişlerinin çok daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya ulaştırılmasını sağlamaktır. Ankara gülüş tasarımı bu yönüyle kendi içinde birçok farklı uygulamayı barındırır.

Ankara Gülüş Tasarımı Nedir?

Ankara estetik gülüş tasarımı hastaların yüz şekli, çene ve ağız yapıları ile genel sağlık durumu dikkate alınarak, herhangi bir nedenle görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin tedavisini kapsamaktadır. Bu kapsamda yer alan tedavi yöntemlerinin temel amacı hastalarda doğal ve güzel bir görünümün oluşturulmasıdır. Bunun dışında farklı sağlık sorunlarına bağlı olarak hastalarda gülüş estetiğinin uygulanması mümkündür. Bu uygulamalar içinde tek bir tedavi yönteminden bahsetmek mümkün değildir. İçinde birçok farklı işlemi barındıran tedavi yöntemlerinden hasta için en uygun olanı veya birden fazla tedavi yöntemi tercih edilebilir.

Her hastanın estetik gereksinimleri ve fizyolojik yapısı farklı olacağı için tercih edilecek yöntemler de büyük oranda değişiklik gösterecektir. Burada temel hedef hastaların çok daha sağlık ve güçlü görünme sahip diş ve diş etine sahip olmasının yanı sıra, dişlerinin işlevsel açıdan yeme, içme, konuşma gibi temel fonksiyonları da etkili bir şekilde yerine getirmesidir. Bu açıdan hem sağlık hem de estetik kaygılar ile gülüş estetiğinin tercih edilmesi mümkündür.

Ankara Gülüş Tasarımı Fiyatları

Ankara gülüş tasarımı tedavisi fiyatları uygulama sırasında tercih edilecek tedavi yöntemlerine ve tedavi sırasında tercih edilen uygulama yöntemlerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle birçok farklı uygulamadan söz edilmesi ve buna bağlı olarak fiyatlarında değişiklik göstermesi mümkündür. Gülüş estetiğinin temelinde birçok farklı değişken yer alır. Hastaların cinsiyetinden dişlerin şekline kadar geniş bir alandan söz etmek mümkündür. Bu nedenle hastalar için ideal yöntemin hasta beklentileri ve doktor tercihlerine göre belirlenmesi son derece önemlidir.

Ankara Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı Ankara fiyat ve uygulamaları bu alanda faaliyet gösteren uzmanlara ve sağlık kuruluşlarına göre değişmektedir. Türkiye Dişhekimleri Birliği tarafından uygulama için belirlenen yöntemler ve tercih edilen ürün ve tedavi yöntemlerine göre fiyat tarifeleri değişmektedir. Gülüş estetiği için ilk olarak yapılması gereken hastaların tam olarak estetik tercihlerinin belirlenmesidir. Bunun yanı sıra hastaların genel sağlık durumunun tasarım için elverişli olması ve yüksek verimi sağlaması adına mutlaka uygun bir yöntemin tercih edilmesi gerekir. Ankara’da faaliyet gösteren birçok farklı diş hekimi ve sağlık kuruluşu tarafından estetik gülüş için uygulanan tedavi yöntemleri ve uzmanlıklar farklılık göstermektedir.

Gülüş estetiği içinde farklı pek çok uygulama yer aldığı için hastaların mutlaka tam olarak tedaviden beklentilerinin belirlenmesi gerekir. Bunun dışında hastanın cinsiyetinden yüz tipine, ağız, diş ve çene yapısına kadar çok sayıda değişken gülüş estetiği tedavileri için temel belirleyici etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Başarılı bir estetik tedavi için tüm bu unsurların uzmanlar tarafından tetkik edilmesi ve hastaların beklentilerinin en iyi şekilde incelenmesi gerekmektedir.

Ankara Gülüş Tasarımı Tedavisinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

Ankara gülüş tasarımı tedavi yöntemleri arasında birçok farklı değişken unsur yer alır. Bu unsurlar hastaların beklentilerine göre belirlenir. Kimi hasta için sadece diş beyazlatma gibi temel tedaviler uygulansa da bazı hastalar için ileri düzey cerrahi yöntemlere başvurulması mümkündür. Gülüş estetiği içinde yer alan başlıca uygulamalar:

 • Çürük tedavileri,
 • Diş temizleme uygulamaları,
 • Bleaching (diş beyazlatma),
 • İmplant ve protez ile diş eksikliği tedavileri,
 • Porselen lamineler, zirkonyum ve diğer kaplama tedavileri,
 • Ortodontik uygulamalar (tel uygulaması vb.)

Olarak sıralanabilir. Söz konusu uygulamalar bir arada uygulanabilir. Ancak uygulama sırasında işlem sırasında göre hem tedavi süresi uzar hem de hastanın durumunda farklılıklar görülebilir. Günümüzde birçok farklı tedavi yönteminin bulunması Ankara gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişiler için farklı alternatiflerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu sayede hastalar geniş bir alanda tedavi uygulamalarına başvurabilir.

Ankara Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Estetik gülüş tasarımı yaptıranlar tedaviden elde ettikleri faydalar nedeniyle uygulamaların yüksek oranda başarıya ulaştığını ortaya koymuştur. Gülüş estetiği içinde birçok farklı tedavi yöntemi yer aldığı için ilk olarak hastaların estetik açıdan beklentilerinin doğru belirlenmesi şarttır. Bunun yanı sıra tedavilere başlanmadan önce ilk olarak hastaların ağız ölçüleri alınarak gerekli sorun tespitleri yapılır. Tedaviye ilişkin planlamanın ardından hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir.

Yapılan ilk incelemelerin ardından eğer hastalarda ortodontik bir tedaviye ihtiyaç yoksa diş etlerinde bulunan seviye farkları giderilmeye başlar. Ardından eksik dişler implant tedavileri ile ortadan kaldırılır. Öte yandan hastalarda gerek görülmesi halinde diş beyazlatma işlemleri de uygulanmaktadır. Kaplama tedavisi tercih edilecek hastalarda zirkonyum veya porselen kaplamalar için farklı tip uygulamalara başvurulabilir. Bu yönüyle tercih edilen tedavi yöntemlerine göre hastalar için uygulama farklarının ortaya çıktığı da görülmektedir.

Ankara Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Gülüş tasarımı tedavi süresi tamamen hastada uygulanacak tedavi yöntemine göre değişir. Kişinin çene, ağız, diş ve diş eti yapısının yanı sıra genel sağlık durumuna göre hem tedavi süresi hem de bu tedaviler sonrası iyileşme süreci farklılık gösterecektir. Bazı uygulamalar aynı gün içinde tamamlanabildiği gibi bazıları 2 – 15 gün arasında tamamlanabilir. Bu sürelerin ve seansların değişmesinde en temel unsur tercih edilen tedavi yönteminin kapsamıdır. Günümüzde estetik diş hekimliğinin en temel unsurlarından biri olan gülüş estetiği, farklı tip tedavileri bir arada barındıran kapsamlı bir uygulamadır.

Gülüş Tasarımı Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Gülüş estetiği faydaları arasında en önemlisi hastaların daha doğal ve güçlü bir ağız/diş yapısına sahip olmalardır. Bunun yanı sıra tedavi sonrası elde edilen faydalar uygulama sırasında tercih edilen yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Buna göre gülüş estetiği tedavisinin en temel avantajları:

 • Uzun ömürlü doğal ve yüz tipine uygun dişler elde edilir,
 • Diş rengi parlak ve daha belirgin hale gelir,
 • Diş etlerinin görünümü güzelleşir ve daha sağlıklı olur,
 • Diş eksikliği, kırıklar ve çürükler ortadan kaldırılır.

Bu ve benzeri daha pek çok farklı avantaj diş estetiği ile hastalara kazandırılan başlıca faydalardır. Kişiye özel diş tasarımı uygulamalarında kişilerin sosyal yaşamlarında nasıl bir görünüme sahip olmak istediklerine göre farklı seçenekler sunulabilir. Bu açıdan herkes için gülüş estetiği tedavileri sonrasında elde edilen faydalar farklılık gösterecektir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Gülüş tasarımı kalıcı mı sorusu için yine tercih edilen uygulama yöntemine göre değişir. Gülüş estetiğinin en temel uygulaması olan diş temizleme ve beyazlatma işlemlerinin uygulama yöntemine göre değişmekle birlikte kalıcılığı diğerlerine göre çok daha düşüktür. Bunun yanı sıra diğer hemen hemen tüm uygulamalar hayat boyu kişinin sağlıklı ve güçlü bir dişlere sahip olmasını sağlar.

Her ne kadar gülüş tasarımı estetik kaygılar ile yapılsa da temelde diş hekimliğinde uygulanan temel tedavi yöntemlerini barındırmaktadır. Bu nedenle uzun süre kalıcılığı bulunan ve hastaların günlük yaşamda dişlerinin işlevselliğinden en yüksek seviyede yararlanmalarını sağlamaktadır. Bu yönüyle gülüş estetiği kalıcı bir tedavi olarak tanımlanabilir.

6 Adet “Ankara Gülüş Tasarımı Yorumları” Bulundu

 1. İlk defa kanal tedavisi yaptırmak için ömer beyin kliniğine gitmiştim, Ömer beyin elinin hafifliğinden ve tedavisinden çok memnun kaldığım için kendisininde tavsiyesi üzerine gülüş tasarımı yaptırmaya karar verdim. Gülüş tasarımı yaptırdıktan sonra etrafımda ki eş dost tüm insanların değişikliği farketmesi ve verdikleri tepkiler beni o kadar çok mutlu etti ki bu duyguyu size anlatmak gerçekten zor. İyi ki varsınız ömer bey ne kadar teşekkür etsem az olacak. Başta size olmak üzere tüm klinik çalışanlarınıza ve ekibinize çok ama çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  • Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz Fatma hanım. Hastalarımızın duygularını bizimle paylaşması ve diğer ziyaretçilerimize referans olması açısından çok önemli. Almış olduğunuz hizmetlerden memnun kalmış olmanıza en az sizin kadar sevindiğimizi belirtmek isteriz. Yaşayacağınız her türlü diş problemlerinde tekrar size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

 2. Büyük bir yenilenmeye girmenin tam vaktiydi. Bu çok önemli süreci profesyonel bir doktor ile paylaşmak istediğim için, hem internet üzerinde araştırmalar yaptım, hem de arkadaşlarımdan tavsiyeler aldım. Ömer bey, iki farklı arayışlarımda da ön plana çıkan Ankara’da güvenebileceğimi hissettiğim tek doktor oldu. Gerek dolgu işlemleri, gerek Ankara gülüş tasarımı tedavisi konusunda bana memnuniyet yaşatmayı başardı. İlgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum. Güzel gülüşlere sahip olmanın sırrı Ömer Bey’de.

  • Merhaba Selin hanım. Memnun kalmanıza çok sevindik. Güzel Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 3. Tabiri caizse ince eleyip sık dokuyan bir diş doktoru. Hiçbir detayı atlamadan bana en uygun tedaviyi sundu. Gülüş tasarımı ile ağız yapım ve dişlerim çok güzel bir hal aldı. Fotoğraflarda dişlerimi belli etmeden geçemiyorum. Emeklerine sağlık.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 6 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Ankara Gülüş Tasarımı ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.