Ankara İmplant

Ankara İmplant

Ankara İmplant tedavisi hastalarda herhangi bir nedene bağlı olarak gelişen diş eksikleri veya diş kayıpları nedeniyle, çene kemiğinin içine yerleştirilen ve ağırlıklı olarak titanyum malzemeden yapılan bir tür vidadır. Bu vidalar sayesinde hastaların eksik dişleri yerine yine farklı malzemelerden üretilebilen protezler uygulanabilir. Diş kökü yerine geçerek üzerine gelecek dişi tutan implantların birçok farklı türü ve uygulama biçiminden söz edilebilir. İmplant tedavisinden en temel avantaj hastalarında işlem gören dişlerinin dışında sağlam komşu dişlerin zarar görmemesidir. İmplant doğal bir diş kökü gibi görev yapacağı için tedavi sonrasında hastalarında normal yaşamlarına bir süre sonra dönmeleri mümkündür. Bu sayede implant tıpkı doğal bir diş kökü gibi görev yapacaktır.

Günümüzde implant  tedavisi sadece tıbbi nedenlerle değil zaman zaman estetik kaygılar nedeniyle de tercih edilmektedir. Ancak temel hedef her zaman hastaların işlevsel olarak yeniden sağlıklı dişlere sahip olmasıdır. Bunun dışında uygulanan tedaviler sırasında hastalarda tercih edilen implant türleri ve markaları ile sayısı değişiklik gösterebilir. Ankara İmplant uygulamaları son yıllarda ülkemizde de en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmayı başarmıştır.

Ankara İmplant Nedir?

Ankara İmplant diş yaptıranlar elde ettikleri faydalar sayesinde uzun vadede doğal dişlerinden elde edecekleri işlevselliğin aynı şekilde devam ettirilmesini sağlar. Eksik dişlere veya dişe sahip olan hastalar için uygulanan bu tedavi yönteminde implant olarak tanımlanan unsur hastalarda tıpkı bir diş kökü gibi görev yapar. Bu sayede sadece işlem uygulanacak bölgeye yerleştirilerek komşu dişlere herhangi bir etki bırakmaz. İmplantların üretim malzemesi çene kemiğinin doğal olarak algıladığı bir madde olan titanyumdan yapılmaktadır. Yaygın olarak titanyum kullanılan ürünlerin yanında daha farklı tip malzemelerden üretilen implantlarda mevcuttur.

Yüksek doku oranı ile tedavi sonrası başarı oranı son derece yüksek olan bu uygulama hastaların sağlıklı bir diş kökü ve akabinde güçlü dişlere sahip olmasını sağlar. Tedavinin uygulanması için hastalarda çeşitli şartlar aranabilir. Özellikle çene kemiğinin yapısı, hastanın genel sağlık durumu ve ağız yapısı gibi değişkenler tedavinin başarısını doğrudan etkileyebilir.

Ankara İmplant Fiyatları

Ankara İmplant diş fiyatı ülkemizde Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen tarifeler ile belirlenmektedir. Üretim malzemesine, üretim yerine ve firmasına göre farklı fiyat aralıklarında yer alan fiyatlar, birçok farklı değişkene göre belirlenmektedir. Birçok farklı marka ve tipte üretilen bu ürünlerin sabit fiyatlara sahip olmamasının en temel nedeni de yine ürünlerin yapısında görülen bu farklara bağlı olarak belirlenmiştir. Buna göre ortalama olarak 150 –  3 bin TL ve üzeri olmak üzere oldukça geniş bir fiyat aralığından söz edilebilir. Ücretler genellikle ürün türüne ve çeşide göre değişir.

İmplant Markaları

İmplant çeşitleri ve markaları günümüzde birçok farklı unsura göre değişiklik göstermektedir. Üreticilerin kullandığı malzeme ve üretim tekniklerine göre değişen fiyatlar, aynı zamanda hastalarda ihtiyaç duyulan biçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Diş kaybı yaşayan hastalarda zaman zaman gömülü diş unsurlarının görülmesi, çene yapısında görülen bozukluklar vb. için üretilen yeni tip çeşitler gibi aynı zamanda standart markaların modelleri de aynı şekilde değişiklik göstermektedir. Günümüzde bilinen ve en çok tercih edilen implant markaları:

  • İmplant Direct
  • Biomet3İ
  • Nobel Biocare
  • Astra Tech
  • ITI
  • DTİ vb.

Olarak sıralanabilir. Söz konusu markaların her birinin üretim yeri, malzemesi ve türleri farklıdır. Uygulama sırasında hasta tercihlerine ve uzman tavsiyesine göre farklı modeller tercih edilebilir. Günümüzde ağız ve diş sağlığı açısından en yaygın uygulanan tedavi türlerinden biri olan Ankara implant tedavisi hastalar için birçok farklı fayda sağlar. Hastalarda en yüksek fayda ve uyumun sağlanması için doğru tedavi tekniklerinin ve markaların tercih edilmesi şarttır. Zaman zaman çene kemiğinde yer alan bazı uyumsuzluklar veya eksiklikler nedeniyle hastalarda farklı tip tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Ankara İmplant Diş Tedavisi

İmplant aşamaları tedavi yönteminin farklılığına ve uzmanın tercih edeceği yönteme göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle her hasta için farklı bir tedavi uygulamasına başvurulması mümkündür. Günümüzde en çok tercih edilen diş tedavilerinden biri olan implant tedavisi, hasta özelinde değişiklik göstermektedir. Hastalarda ortaya çıkan eksik diş sorunları nedeniyle yeme, içme, konuşma vb. sorunlar yaşayan kişiler için bu tedavinin uygulanması mümkündür. Tek diş eksikliği yaşayan hastalardan başlayarak hiç dişi olmayan hastalara kadar son derece geniş bir alanda tedavi uygulanabilir.

Uygulama sırasında sağlam komşu dişler üzerinde işlem yapılmasına gerek yoktur. Bu sayede tedavi sırasında farklı bir diş için herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Çene kemiğine yerleştirilen vida biçiminde özel malzemeden üretilen bir madde olan implant, vücut tarafından kabul edilmesinin ardından üzerine doğal görünümlü protez dişler uygulanmaya başlar. Bu sayede hastalarda hem doğal ve güzel bir diş görünü kazandırılır hem de işlevsel açıdan eksik dişin yerine diş eklenmiş olur. Bu yönüyle tedavi her açıdan avantaj sağlamaktadır.

Ankara İmplant

İmplant ameliyatı sonrası hastaların en kısa sürede ve etkili biçimde tedaviden verim almaları için doktor kontrolü ve tavsiyeleri son derece önemlidir. Özellikle Ankara gibi büyük kentlerde tedavi olmak isteyen hastaların referans ve tecrübe sahibi uzman diş hekimlerinden bu tedaviyi talep etmeleri tavsiye edilir. Diş tedavileri arasında en sık tercih edilen ve başvurulanlardan biri olan bu tedavi yönteminde eksik dişlerin yerine daha estetik ve güçlü dişlerin yerleştirilmesi yer almaktadır. Tedavi sırasında tercih edilen marka ve çeşitler hasta özelinde değişmektedir. Bu yönüyle herkes için aynı marka ve çeşitlerden bahsedilmesi mümkün değildir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant uygulaması sırasında genellikle hastalar için iki farklı yöntem tercih edilebilir. İki aşamalı olarak gerçekleşen bu uygulamalar yine hastaların mevcut durumuna göre belirlenmektedir. İleri cerrahi gerektirmeyen normal bir implant uygulaması için ilk aşama tahmin edileceği üzere hasta için en ideal implantın lokal anestezi yardımı ile uyuşturulan bölgeye yerleştirilmesidir. Diş etinin kaldırılmasının ardından yerine yerleşen implantın hasta ile en iyi uyumu sağlaması tedavinin en kilit aşaması olarak tanımlanabilir.

Önceden kemik yapısının incelenmesinin ardından bu bölge için uygun boyutlarda ve yükseklikte bir yuva açılır. Yerleştirme işleminin tamamlanmasının ardından hastaların belirli süre yeni diş kökleri ile uyum sağlaması ve ikinci aşama için uygun hale gelmesidir. İkinci aşamada ise yerleştirilen implantın üzerine uygun bir diş protezi yapılmaya başlar. Her bir aşama ve yöntem hasta özelinde ve uzman tercihlerine göre farklılık göstermektedir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Ankara İmplant diş uygulamasında temel hedef kitle herhangi bir neden bağlı olarak diş eksikliği olan kişilerdir. Ancak herkes için bu tedavinin uygulanması mümkün değildir. Bunun için hastanın genel sağlık durumunun da tedavi için elverişli olması gerekir. Öte yandan hastaların çene kemiğinde tedavi için yeterli oranda kemik bulunması ve çene yapısının uygun olması gerekir. Eğer kemik kaybı bu bölgede normalden fazla ise ileri seviye tedavi yöntemleri uygulanarak bölgede kemik desteği sağlanabilir. Bu yönüyle:

  • Diş eksikliği çekenler,
  • Estetik diş görünüme sahip olmak isteyenler,
  • Herhangi nedenle dişleri çekilenler vb.

İçin tedavinin uygulanması mümkündür. Temelde herkes için uygulanan bu tedavi yönteminde temel unsur hastaların tedavi için genel sağlık durumlarının ve kemik yapılarının uygun olmasıdır. Bunun dışında herkes için uygulanabilir.

İmplant Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

İmplant tedavisi başarı oranı en yüksek diş tedavilerinden biridir. Bu nedenle günümüzde son derece yaygın bir şekilde tedavinin tercih edildiği görülmektedir. Özellikle hastaların tedavi öncesi ve sonrası tüm genel ağız ve diş bakımı için gerekli özeni göstermesi başarılı oranını artıracaktır. Diğer yandan kişinin genel sağlık durumu ve implant tedavisi için fiziki yapısının elverişliliği başarı oranını artıran en temel unsurlar arasında yer almaktadır.

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Ankara İmplant”

  1. Ömer Bey sayesinde dişlerim mükemmel oldu. Eskiden diş eksikliğinden dolayı fotoğraflar çok kötü çıkıyordu. Şimdi fotoğraf çekilirken dişlerim çok düzgün ve sağlıklı görünüyor. Eline emeğine sağlık.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Ankara İmplant”