Deflex Protez

Deflex Protez

Deflex Protez

Deflex Protez

Deflex protez; kırılmaz protez olarak da isimlendirilmektedir. Konforlu ve estetik olan deflex protez; termo enjeksiyon yöntemi kullanılarak üretilen, takıp çıkarmanın mümkün olduğu bir protezdir. Hastalarımızın konuşurken ses değişimi yaşamalarını ya da kelimeleri yanlış telaffuz etmelerini önlemektedir.

Deflex Protez İşlemi Kimler İçin Uygundur?Deflex Protez

Kırılmaz protez uygulanabilecek olan hastalarımız; dişlerinin büyük bir kısmı eksik olan, çene kemiği yeterli miktarda veya güçlü olmayan, dişlerinde çürük ve kırık gibi problemleri bulunan hastalarımızdır. Uzun süredir diş problemi yaşayan hastalarımızın problemlerinden acısız bir şekilde kurtulabilmeleri ve daha sağlıklı beslenebilmeleri için yapılan bir uygulamadır.

Deflex Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kırılmaz protez ameliyatından önce diş hekimlerimiz hastalarımızın detaylı olarak muayenelerini gerçekleştirmektedir. Dişlerindeki mevcut problemlerin tespiti yapılmaktadır. Ağız ve diş yapısına uygun ölçülerde protezin yapılabilmesi için ölçü alınmaktadır. Ardından termo enjeksiyon yöntemi ile kırılmaz protezler hazırlanmaktadır. Protez hazırlanırken kullanılan malzemeler ise; yarı sert özelliğe sahiptirler.

Protezler hazırlandıktan sonra protezin hastalarımızın ağzına yerleştirilme aşaması uzun zaman almamaktadır. Aynı zamanda zor bir işlem de olmamaktadır. Protezin metal kancaları olmadığı için hastalarımızın diş etlerini de rahatsız etmemektedir. Takılıp çıkarılabiliyor olmasına rağmen hem ağza rahatsızlık vermemektedir hem de kullanımı ve temizliği oldukça kolay olmaktadır. Dişlerinin büyük bir bölümü çekilmiş olan ya da çürük problemi yaşayan hastalarımıza ek olarak implant ameliyatından sonra yerleştirilecek olan geçici protezlerde de deflex protez kullanılabilmektedir.

Deflex Protezin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Deflex ProtezKırılmaz protezin artılarına bakıldığında; hazırlama süreci oldukça kısa olan bir protez olup, aynı zamanda dişlerin daha kolay kullanılmasını sağlamaktadır. Hem elastik hem de şeffaf protez olduğu için hastalarımız kullanımda sıkıntı yaşamamaktadırlar. Deflex protezin sağladığı diğer avantajlar ise şöyledir:

  • İlk kez protez kullanacak olan hastalarımız da dahil olmak üzere, alışma sürecinde problem yaratmayan bir protezdir.
  • Protezin diş ve diş etlerine zararının olmaması ile beraber, zarar görmemek için ölçülerinin tam olarak alınması gerekmektedir.
  • Elastiki bir yapıya sahip olduğu için kısa süre içerisinde kırılma ihtimali bulunmamaktadır ve bu sebeple hastalarımız oldukça uzun süre kullanabilmektedirler.
  • Deflex protez hazırlanırken kullanılan materyaller vücuda uyumludurlar. Bu sebeple hastalarımız alerjik reaksiyon gösterebilecekleri bir durum yaşamamaktadırlar.
  • Damaklarda tutuculuk sağlayan büyük kancalar bulundurmadığı için hastalarımıza rahatsızlık vermemektedir.
  • Diş problemlerine kalıcı çözüm arayan hastalarımız için uygun bir yöntemdir.

Deflex Protez İle Doğal Diş Görünümü Sağlanabilir Mi?Deflex Protez

Kırılmaz protezin estetik görünümü bulunmaktadır ve aynı zamanda doğal diş görünümünün yakalanmasını sağlamaktadır. Sağlık ve beyaz görünen dişlere kavuşulmasını sağladığı için hastalarımızın toplum içerisinde daha özgüvenli olmalarına sebep olmaktadır. Kullanım esnasında ağırlık yapmadığı gibi damaklara da rahatsızlık vermemektedir. Ayrıca dışarıdan bakıldığında, protez olduğu belli olmamaktadır.

Deflex Protez İle Ağız Kokusu Oluşur Mu?

Kırılmaz protezin ağız kokusuna neden olması gibi bir durum söz konusu değildir. Temizlenmesi oldukça basit olan bir protez olduğu için besin artıklarının protezde kalması sonucu kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ağız sıvısından etkilenmesi gibi durum olmamaktadır. Dolayısı ile ağız kokusuna neden olmamaktadır. Ayrıca zaman içerisinde deflex protezin renginde farklılıklar görülmemektedir.

Deflex Protez Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kırılmaz protez bakımında en önemli nokta; gün içerisinde her yemekten sonra protezin temizlenmesidir. Protezin altındaki dokunun sağlam kalabilmesi için temizliğin aksatılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde diş etleri enfeksiyon kapabilmektedir. Protez su ile yıkanabileceği gibi protez bakım ürünleri ile de temizlenebilmektedir. Diş hekimlerimizden protez bakım ürünü tavsiyesi alabilmektedirler. Diş fırçası ile fırçalayarak protez temizlenebilmektedir. Ancak bu süreçte protezin zarar görmemesi için toz bakım ürünleri kullanarak temizlenmesi ve diş macununun kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Deflex Protez Kullanımı Nasıldır?

Kırılmaz protez kullanımı; protezin ölçülerinin doğru alınmış olması, temizliğinin düzenli olarak yapılması gibi durumlar sonucunda oldukça kolay olmaktadır. İyileşme süresi kısa olduğu için günlük hayattaki kullanımı da oldukça rahattır. Bu sebeple hastalarımızın özgüvenlerinin artmasını sağlamaktadır.

Deflex protez kullanımının daha rahat olabilmesi için protezin hazırlanma aşamasında alınacak olan ölçülerde ve yapılan planlarda; diş hekimlerimiz ile hastalarımızın iletişim içerisinde olması gerekmektedir. Ölçü alma işleminin belirli aralıklar ile yapılması, daha net bir sonuç elde edilebilmesini sağlamaktadır. Uzun süredir diş eksikliği yaşamasına rağmen implant yaptırabilmek için gerekli çene kemiği miktarına sahip olmayan hastalarımız için kullanımı oldukça kolay olmaktadır.

Deflex Protezin Ücretleri Neye Göre Değişir?

Kırılmaz protez fiyatlarına bakıldığında; protez yapımında kullanılan malzemeye ve uygulanacak olan işlemlere göre bir fiyat belirlenmektedir. Birinci sınıf kalitede malzemenin kullanılması, deflex protezin fiyatını arttırmaktadır.

Eksik diş sayısı fazla olanlar için implant uygulaması ile fiyatları karşılaştırıldığında; deflex protez çok daha ekonomik olmaktadır. Ayrıca tedavi süresi 1 ay gibi kısa bir süre olduğu için daha az seans gerekmektedir ve dolayısı ile uygun olmaktadır. Deflex protezlerin seneler içerisindeki fiyatlarına bakıldığında ise; önceki senelere göre daha yüksek olduğu görülmektedir.

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Deflex Protez ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.