Diş Estetiği Fiyatları 2020

Diş Estetiği Fiyatları 2020

2020 yılında diş estetiği fiyatları; hastalarımıza ilk muayene yapıldıktan sonra net bir şekilde belirlenebilmektedir. Diş estetiği tedavisinin fiyatları kişiselleştirilmiştir. Diş estetiği fiyatları 2020 yılında bir önceki yıla göre artış göstermiştir. TDB tarafından belirlenen 2020 diş estetiği fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. Diş estetiğinin kapsamı oldukça geniş olmaktadır. Sadece diş beyazlatma veya kaplama gibi sık kullanılan tedavilerden ibaret değildir. Hastalarımızın hem sağlıklı hem estetik bir gülüş kazanabilmeleri için diş estetiği yaptırmaları gerekmektedir. Diş estetiği sayesinde daha özgüvenli şekilde gülümseyebilmektedirler.

Diş estetiği fiyatları 2020
Diş estetiği fiyatları 2020

Diş Estetiğine Başvurulan Durumlar Nelerdir?

Diş estetiği gerektiren durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Hastalarımızın gülerken ağızlarını kapatmaları durumunda, diş estetiğine ihtiyaçları olmaktadır.
 • Diş yapısını beğenmeyen hastalarımız, diş estetiği ile istedikleri diş yapısına sahip olabilmektedirler.
 • Dişlerinin renginden memnun olmayan hastalarımıza diş estetiği uygulanabilmektedir.
 • Dişleri çapraşık olan hastalarımızın dişleri diş estetiği ile düzeltilebilmektedir.
 • Hastalarımız gülümsediklerinde eğer üst dudakları diş etlerini normal seviyeden daha fazla gösteriyor ise; bu durumda diş estetiği yapılması gerekmektedir.
 • Dişleri arasında boşluk bulunan hastalarımızın dişleri, diş estetiği ile daha estetik hale getirilebilmektedir.
 • Ön dişlerinde dolgu veya kırık olan hastalarımız için diş estetiği uygun olmaktadır.

Diş Estetiği İçin Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Diş estetiği uygulamaları şunlardır:

 • Lamina yani yaprak porselen uygulamaları ile diş estetiği yapılabilmektedir.
 • Tam seramik kaplamalar, diş esteti uygulamaları kapsamındadır.
 • Porselen dolgular ile diş estetiği yapılabilmektedir.
 • Diş beyazlatma işlemi yapılabilmektedir.
 • Kompozit lamina uygulaması diş estetiği kapsamındadır.
 • Diş estetiği tedavisinde ortodontik, şeffaf plak tedavisi uygulanabilmektedir.
 • Diş eti uygulamaları ile diş estetiği sağlanabilmektedir.
 • Hastalarımızın ağız ve dudak yapısı ile ilgili işlemler, diş estetiği kapsamındadır.
 • Diş estetiği kapsamında dişlerin seviyelendirme işlemi yapılmaktadır.
 • Ağız ve yüz yapısı arasındaki ilişki kurularak diş estetiği yapılabilmektedir.

Diş Estetiğinde Diş Hekimlerimizin ve Hastalarımızın Birlikte Değerlendirdikleri Unsurlar Nelerdir?

Diş estetiği fiyatları 2020
Diş estetiği fiyatları 2020

Diş estetiğinde geliştirilebilecek unsurlar aşağıda açıklanmıştır:

 • Porselen kaplama, kron, köprü, kompozit bağlama, diş implantları gibi tedavilerin değerlendirilmesi ve hazırlanması sürecinde; dişin rengi ve gölgeleme önemli olmaktadır. Hastalarımız ve diş hekimlerimiz; uygun bir diş rengi belirlemektedirler. Bu sayede istedikleri beyazlıkta gülüşlere sahip olabilmektedirler.
 • Diş estetiğinde hizalama ve aralık düzeltme yapılmaktadır. Hastalarımızın dişleri eğrilmiş, üst üste binmiş ya da aralıklı ise; bu durumda ortodonti gibi yöntemler ile problem ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sayede dişleri hizalı, düzelmiş ve kaplamalar ile iyileşmiş olabilmektedir.
 • Hastalarımızın bir veya daha fazla sayıda eksik dişlerinin olması; komşu dişleri doğrudan etkileyen bir durum olduğu için ağız içi sağlığı da olumsuz etkileyebilmektedir. Çiğneme fonksiyonlarını etkili kullanamadıkları gibi diş çürüğü riskleri de artmaktadır. Eksik diş tedavisi için ise; dental implant uygulaması, köprü ya da kısmi protez gibi işlemlere başvurulmaktadır. Bu tedaviler arasından hastalarımıza uygun seçilen işleme göre diş estetiği fiyatları 2020 değişiklik göstermektedir.
 • Dişleri düzgün olmayan, ufalanmış veya çatlamış olan hastalarımızın estetik bir görünümleri olmamaktadır. Gülümsemeye çekinmektedirler. Estetik bir gülümseme için sadece dişin değil, diş etinin de sağlıklı olması gerekmektedir. Gummy smile ismi verilen diş eti gülüşü ile hastalarımıza daha estetik bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Diş Estetiğini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Diş estetiği için önemli olan faktörler şu şekildedir:

 • Ağız ve diş yapısında özellikle yatay düzlemde yakalanan uyum oldukça önemli olmaktadır.
 • Hastalarımızın göz bebekleri ile dudak köşelerinden geçen hattın paralel bir çizgiyi takip ediyor olması gerekmektedir.
 • Hastalarımızın ön dişlerindeki kesici uçların birleşmesi sonucu ortaya bir eğri çıkmaktadır. Bu eğrinin alt dudak eğriliği ile aynı düzlemde olması şartı aranmaktadır.
 • Kanin dişlerin gülüş hattını takip ediyor olmalarının yanı sıra; burun kanadı ile dikey hizada olması istenmektedir.
 • Yanak ile dişler arasındaki boşluğa bukkal koridor ismi verilmektedir. Bu boşluğun minimum olması hedeflenmektedir.

Diş Estetiğinin Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Diş estetiği fiyatları 2020
Diş estetiği fiyatları 2020

Diş estetiğinin süresi; tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Yapılacak olan işlemlere bağlı olarak bir süre verilebilmektedir. Diş hekimlerimizin muayenelerine, klinik ve radyolojik muayene sonucuna, yapılan ön hazırlıklara, hastalarımızın mevcut durumuna göre tedavi süresi değişmektedir. 1 saat içerisinde tamamlanabileceği gibi 1 yılda da tamamlanabilmesi mümkündür.

Türkiye’de Diş Estetiği Fiyatları Nasıldır?

Türkiye’de diş estetiği ücretlerine bakıldığında; özellikle son yıllarda Türkiye’de diş estetiği uygulamaları daha fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu süreçte yurt dışından birçok hasta da diş estetiği için ülkemize gelmektedir. Bunun nedeni ise; diş estetiği fiyatlarının Türkiye’de daha ucuz olması ve uygulamanın kısa süre içerisinde tamamlanabiliyor olmasıdır.

Diş Estetiği Fiyatları Nelere Göre Belirlenmektedir?

Diş estetiği ücretleri belirlenirken uygulanacak olan işlemlere, kullanılacak olan malzemelere ve bu malzemelerin kalitelerine, dişlerin işlemden önceki rengine ve durumuna, tedaviye harcanan zamana göre farklılık göstermektedir. Diş estetiği fiyatları 2020 yılında bir önceki yıla göre artış göstermektedir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Diş Estetiği Fiyatları 2020 ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.