Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Diş estetiği süresi yapılan işlemin türüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin kişi eğer yaprak porselen yaptırmak isterse ortalama 4 ile 7 gün arasında süre gereklidir. Diş ve diş eti yapısında meydana gelen bozulmaların normale döndürülmesi için yapılan işlemleri tümü diş estetiği olarak adlandırılır. Diş estetiği sayesinde kişiler bireysel ve sosyal hayatlarında daha mutlu ve özgüvenli olurlar. Bu nedenle Diş estetiği süresi uzun bile olsa, kişilerin bu süreyi göze alarak işlemleri yaptırması önerilmektedir. Aksi halde, dişinde problem olan kişiler sosyal ortama girdiklerinde ağızlarını elleri ile kapatmak isterler, gülerken rahatsız olurlar ve kendilerini gülmemek için zorlarlar. Bütün bunları yaşamamak için çözümü diş estetiği ile bulabilirsiniz.

Diş estetiği ne kadar sürer?
Diş estetiği ne kadar sürer?

Dental İmplant Uygulaması Ne Kadar Zaman Alır?

Dental İmplant Uygulaması titanyum ile yapılmaktadır. Titanyum insan dokusu ile uyumlu bir madde olduğu için tercih edilmektedir. Çene kemiğinden implant uygulanır ardından bağlanma süreci için beklenir. Özellikle tek bir dişin eksik olması halinde komşu dişlere zarar veren bir uygulama olmadığı için oldukça avantajlı bir yöntemdir. İşlemin lokal anestezi altında yapılması gerekir. Uygulama sonra erdikten sonra kişi hayatına kaldığı yerde devam eder. İmplant uygulaması ortalama 3 ay artı 10 günlük bir zaman alır. Diş estetiği süresinin 3 aylık kısmı implantın kaynaşması, kalan 10 gün ise diş tasarımı içindir.

Diş Beyazlatma Uygulaması Ne Kadar Zaman Alır?

Diş Beyazlatma Uygulaması kişilerin dişlerinin renginin açılması için yapılır. Diş üzerinde gözle görülmesi mümkün olmayan mikro boşluklar bulunur. Bu boşlukların içine zamanla çay, kahve dolar. Bu da diş yüzeyinin renginin koyulaşmasına yol açar. Diş beyazlatma işlemi ile bu koyuluktan kurtulabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi için dişlerin renk değiştirmesine yol açan maddenin dişten uzaklaştırılması hedeftir. Dişlerin beyazlaması için yapılan işlemde diş eski renginden 2 3 ton daha açık olabilmektedir. Bu işlem ortalama 2 3 seans sürer. Diş estetiği süresi dişin özelliğine, koyuluk derecesine ve farklı etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Laminate Vener Uygulaması Ne Kadar Zaman Alır?

Diş estetiği ne kadar sürer?
Diş estetiği ne kadar sürer?

Laminate Vener Uygulamasının ne kadar süreceğini tespit etmek için hekimin hastayı muayene etmesi gerekir. Lamitate verner uygulaması Türkçeye yaprak lamine olarak çevrilebilir. Porseneler laminateler tırnakların üzerine takılan takma tırnaklar gibi işlev görürler. Bu seramik kabuklar oldukça incedir. Yaprak porselen denmesinin nedeni budur. Uygulamanın yapılması için dişin yapısının sağlam olması gerekir.

İşlem dişte estetik bozuklukların düzeltilmesi için yapılır. Kırık, diş arası boşluklar, eşit olmayan dişler, lekeler yaprak porselen işlemi ile düzeltilebilir. İşlem sırasında herhangi bir anestezi kullanılmasına gerek yoktur. Ancak bazı dişler yoğun şekillendirme ister. Bu işlem süresi daha uzun sürer. İşlemin ne kadar süreceği dişin durumuna ve yapılacak olan işlemin detaylarına göre değişiklik gösterir.

Gülüş Tasarımı Uygulaması Ne Kadar Zaman Alır?

Gülüş Tasarımı işleminden önce hekim ile hastanın birlikte işleme karar vermesi gerekir. Yalnızca 1 saatlik bir işlemle kişi bembeyaz dişlere sahip olabilir. Dişlerde ya da diş etlerinde çeşitli problemlerin olması halinde öncelikle bu problemler çözümlere diş beyazlatma işlemine geçilir. Diş etleri kimi zaman form anlamında iyi olsalar da, diş etinde iltihap problemleri olabilir. B durumda diş taşı temizliği yapmak gerekebilir.

İlk önce diş eti tedavisi yapılır. Diş etinde fazla ya da hastalıklı olan kısım varsa, bu kısımlar kesilir. Tedavilerin aynı gün içinde tamamlanması gerekir. İşlem yapılan diş etinin iyileşmesi için bir iki gün beklemek şarttır. Bu sırada mock up hazırlatılır ve hasta üzerine uygulanır. Bu şekilde diş şekli ortaya çıkar. Hastanın bu aşamada hekime nasıl bir diş istediği konusunda gerekli bilgileri vermesi gerekir.

Gülüş Tasarımı Uygulaması Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Diş estetiği ne kadar sürer?
Diş estetiği ne kadar sürer?

Gülüş Tasarımı işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar arasında şunlar sıralanabilir:

 • Dişlerin formu,
 • Diş etlerinin durumu,
 • Dişlerin konumu,
 • Dişlerin birbiri ile ola oranı,
 • Yaş,
 • Cinsiyet,
 • Ten renkleri,
 • Yüz oranlarının uyumu önemlidir.

Gülüş Tasarımı Uygulaması ile Hangi Problemlere Çözüm Bulunabilir?

Gülüş Tasarımı işleminde çözüm bulunabilen problemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kırık ve çatlak diş yapıları,
 • Diş renginde olan sorunlar,
 • Diş boylarındaki olumsuzluklar,
 • Diş etlerindeki şekilsizlikler,
 • Yüzdeki şekil deformasyonları,
 • Dişlerin arasındaki düzensiz boşluklar,
 • Kaybedilmiş dişler gülüş tasarımı ile arzu edilen şekle getirilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Uygulaması Çok Uzun Sürer mi?

Gülüş Tasarımı işleminde süre yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. İşlem kimi zaman uzun bir döneme yayılırken kimi zaman daha kısa süre içinde sonlandırılabiliyor. İlk aşamada kişinin kendi ağız yapısı ve diş sağlığı hakkında bilgi alması gerekir. Bilgilendirmeden sonra dişlerde olan varsa kapanış sorunları, diş eti sorunları ele alınır. Daha sonra bunlara göre planlama yapılır ve arzu edilen görünümün nasıl olacağı konuşulur. Bunun için tedavi planı hazırlanır. Diş estetiği ne kadar sürer? Sorusunun cevabı çeşitlidir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Diş Estetiği Ne Kadar Sürer? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.