Diş Eti Estetiği Ankara

Diş Eti Estetiği Ankara

Diş eti estetiği diş etinde var olan asitmetri bozuklukları ve çekilme gibi problemlerin düzeltilmesini sağlar. Diş eti estetiği diğer ismi ile pembe estetik olarak bilinir. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmanın en önemli şartı, diş eti sağlığının yerinde olmasıdır. Dişler diş etleri ile uyum içinde olmalıdır. Ancak bu sayede kusursuz bir gülüş elde edilebilir. Diş etinin problemli olması kanayan diş etleri ile karşılaşmanıza neden olabilir. İltihaplı ve mor renkli diş etlerinin nedeni sağlıksız diş etleridir. Diş etine estetik yaparak bu sağlıksız durumdan kurtulabilirsiniz.

Diş eti estetiği Ankara
Diş eti estetiği Ankara

Pembe Estetik Nedir?

Pembe Estetik diş etlerinin renginde ve yapısında gerçekleşmiş bir takım değişikliklerin düzeltilmesi için yapılan işlemleri ifade eder. Pembe estetikte yapılan tedavilerde işlemler bütünsel olarak düşünülmelidir. Diş etleri pembe estetik ile sağlıklı hale getirilir. Kişi diş eti sağlığına ve genel ağız sağlığına dikkat ettiği sürede diş eti sağlığı korunacaktır.

Sağlıklı diş etleri gül kurusu renkte olur. Kıvamı sıkıdır ve portakal kabuğu görünümüne sahiptir. Pembe estetik için ilk aşama sağlıklı diş etleridir. Diş etleri şişmişse, etlerin sağlıklı hale getirilmesi gerekir. Önce soruna neyin neden olduğu tespit edilir ve buna uygun işlemler yapılır. Ne var ki diş etlerinin şişkin olduğu anda estetik yapılması mümkün değildir. Önce şişliğin alınması ve ardından gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Güzel bir gülüşün en önemli noktalarından olan diş etinde sağlıksız durumların varlığında ihmal edilmeden mutlaka Diş etine estetik yapılması gerekir.

Diş Eti Estetiğine İhtiyaç Duyduğumu Nasıl Anlarım?

Diş eti estetiğine ihtiyacı anlamak için kişide bazı belirtilerin incelenmesi yeterli olur. Aşağıdaki belirtiler varsa, diş eti estetiğine ihtiyacınız olabilir demektir:

  • Dişleriniz aralanmaya başladıysa,
  • Diş etlerin çok görünüyorsa,
  • Diş eti estetiğini düzeltmek istiyorsanız,
  • Diş etlerinin birisi yukarı birisi aşağıya bakıyorsa,
  • Diş etleriniz çekiliyorsa,
  • Dişleriniz uzadıysa en kısa zamanda bir uzmana görünmeniz önerilmektedir.

Botoks ile Diş Estetiği Tedavisi

Diş eti estetiği Ankara
Diş eti estetiği Ankara

Botoks ile diş etine estetik yapılabilir. Botoks farklı tıp alanlarında da kullanılmaktadır. Son zamanlarda botoks Diş etine estetik yapılması için de kullanılmaya başlanmıştır. Botoks gummy smile adı verilen, gülüş sırasında diş etinin çok görülmesine bağlı ortaya çıkan problemin çözülmesinde kullanılmaktadır. Botoks tedavisi ile dudağı yukarıya doğru çeken kaslara işlem uygulanır. Botoks kullanıldığı zaman dudak gülüş esnasında en üst açıklık sınırı değiştirilmiş olur. Botoks uygulaması kalıcı değildir. Kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber ortalama 6 ay sonra etkinliğini kayıp etmektedir.

Diş Eti Estetiğinde İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Diş eti estetiğinde iyileşme süreci yapılan işleme göre değişiklik olacaktır. Herkese uyan net bir iyileşme süresinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Diş eti ortalama 7 ile 10 gün içinde iyileşir. Bazı işlemler bu tedavi süresinin daha uzamasına yol açabilir. Seans aralarında diş etlerine bakım son derece önemlidir. Yapacağınız işlem ile ilgili olarak, hekiminiz diş etinize nasıl bakmanız gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Hekimin önerileri ihmal edilmemelidir. Diş eti estetiğinde önce ve sonra fotoğraflar çekilerek iyileşme süresinden sonra nasıl bir gelişme yaşandığı gözlemlenebilir.

Diş Eti Estetiği İşlemleri Acılı mıdır?

Diş eti estetiği işlemi acısı yoktur. Bu işlemlerde kişinin acı duyması kesinlikle istenen bir durum değildir. Eğer kişinin acı duyacağı düşünülüyorsa, tedavi sırasında lokal anestezinden faydalanmak gerekir Bu şekilde acı hissi ortadan kaldırılmış olur. Yapılan tedaviye göre bakım da değişiklik gösterecektir. Bazı işlemlerde kişilerin anti biyotik kullanması gerekebilir. Derin küretaj işlemi yapıldıysa bazı bölgelere dikiş uygulanması gerekir. Dikiş uygulandığı zaman işlemin devamı 7 gün sonra yapılmaktadır. Diş etinin çok hızlı iyileşen bir doku olması bu işlemlerin yapımını kolaylaştırmaktadır.

Diş Eti Estetiğinde Siyah Diş Etlerinden Kurtulabilir miyim?

Diş eti estetiğinde siyah diş etleri tedavisi yapılabilmektedir. Diş eti renklenmeleri ile günümüzde çok sık karşılaşılır. Genellikle esmer kişilerde siyah diş etleri görülmektedir. Bunun sebebi renk pigmenti olarak da bilinen melanin pigmentinin diş etlerine yerleşmesi ve bu bölgeyi karartmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum diş etlerinin siyahlaşmasına yol açar ve estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkar.

Diş eti estetiği Ankara
Diş eti estetiği Ankara

Bu sorunu çözmek için cerrahi bir işlem olmayan diş eti peelingi işlemi uygulamak yeterli olur. Bu tedavi kısa sürer ve kesinlikle acılı değildir. Pigmentlerin türüne, yoğunluğuna ve yerleşme alanlarına bağlı olarak siyahlıkların kaldırılması için gerekli seans süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kimi kişi için tek seans yeterli olmaktayken bazı insanlar için 5 seans gerekli olabilir. Özelikle yoğun pigment olması halinde siyah diş etleri kendini tekrar edebilir. Bu durumda aynı çözüme yeniden başvurmak, Diş eti estetiği Ankara ilanlarına bakarak, en uygun estetik ofisini bulmak gerekir.

Siyah diş etlerine işlem yaparken çoğu zaman anestezi gerekmez. İşlem tamamlandıktan sonra kişi işine okuluna dönebilir. Yan etkisi yoktur.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Diş Eti Estetiği Ankara ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.