Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği; pembe estetik olarak da bilinmektedir. Daha iyi bir gülümsemeye, daha estetik bir diş yapısına sahip olmak isteyenlerin sadece dişlerini beyazlatması veya dişlerinin daha düzgün sıralanmasını sağlaması yeterli olmamaktadır. Diş eti estetiği; var olan probleme göre bir tedavi yöntemi izlenerek yapılmaktadır.

Diş Eti Estetiğine Neden İhtiyaç Duyulur?

Diş eti estetiği yaptırılması gereken durumlar aşağıda verilmiştir:

 • Hastanın ağzını açtığında veya güldüğünde diş etlerinin daha fazla görünmesi durumunda diş eti estetiği gerekebilmektedir.
 • Diş etlerinin eşit hizada olmaması durumunda estetik yaptırılabilmektedir. Bu sayede birinin yukarıda, diğerinin aşağıda olması durumunun önüne geçilmektedir.
 • Diş etleri çekilenler diş eti estetiği yaptırabilmektedir.
 • Dişlerinin gereğinden fazla uzadığını düşünenler estetiğe başvurabilmektedir.
 • Daha önce yaptırılmış olan diş eti estetiğini düzeltmek amacı ile tekrar estetik yaptırılabilmektedir.
 • Dişleri aralanmaya başlayanlar estetiğe başvurabilmektedir.
 • Diş yapısının görüntüsünden rahatsız olanlar bunun sosyal yaşantılarına olumsuz olarak yansıdığını düşünmeleri durumunda; diş eti estetiği yaptırabilmektedirler.

Diş Eti Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Diş eti estetiği uygulamaları aşağıda belirtilmiştir:

 • Rejeneratif yöntemi ile beraber yıkıma uğrayan dokuların uyarılarak yenilenmesi sağlanmaktadır. Hasta dokuların uzaklaştırılması ile beraber destek yapılar oluşturulmaktadır. Bu işlem yapılırken mebran, doku uyarıcı proteinler ve kemik grefti kullanılmaktadır.
 • Diş etinin büyümesi ile beraber derin cepler oluştuğunda; bu bölgelerdeki fazlalıklar, gingivektomi aracılığı ile alınmaktadırlar. Fazla diş etleri alındıktan sonra ise; diş eti konturları düzeltilmektedir.
 • Diş eti fazla görünen veya simetrik bir görüntüye sahip olmayan kişiler; gingivoplasti ile tedavi edilmektedirler. Lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Bu yüzden herhangi bir acı hissedilmemektedir. Ayrıca daha güzel bir görüntü elde edebilmek için full porselen laminat veya metal desteksiz zirkonyum porselenler de kullanılabilmektedir.
 • Çürüklerin diş etinin altına ulaştığı durumlarda kron boyu uzatma tekniği uygulanmaktadır. Fazla diş eti dokusunun çıkarılması ile beraber kemik yeniden şekillendirilmektedir.
 • Diş eti problemleri için botoks uygulaması da tercih edilebilmektedir.

Diş Eti Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Diş eti estetiğinin artıları şunlardır:

 • Diş iltihaplarının oluşmamasını sağlamaktadır.
 • Dişlerin muntazam ve olması gerektiği gibi dizilebilmesini sağlamaktadır.
 • Estetik kaygı taşıyan kişilerin dişleri konusunda bir özgüven kaybının olmasının önüne geçmektedir. Böylece sosyal hayatlarına adapte olmaları kolaylaşmaktadır.
 • Dişlerin ihtiyaç duydukları dokuların daha sağlıklı olabilmesi sağlanmaktadır.
 • Diş eti kanamaları ve ağızda çıkan yaralar gibi problemler ile diş eti estetiği sonucunda karşılaşılmamaktadır.
Etiketler: , , , , , ,

4 Adet “Diş Eti Estetiği Yorumları” Bulundu

 1. Diş etlerim oldukça düşüktü. Dişlerim çok küçük görünüyordu ve fotoğraf çekilirken artık rahatsız etmeye başlamıştı. Ömer beyin yazılarını okuduktan sonra klinikten randevu almaya karar verdim. Görüştüğümüzde de yapılan örnekleri göstermesi ile beni bir heyecan sardı. Tedaviye başladık ve sonucu mükemmel oldu. İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum Ömer bey.

 2. Dişlerimin küçük olduğunu zannedip bir doktora görünmeyi hep erteledim. Meğerse diş etinin düşmesiyle dişlerim küçük görünüyormuş. Ömer bey diş eti estetiği ile dişlerimi ön plana çıkardı. Kendisine sonsuz teşekkürler

 3. Diş eti estetiğimin en iyi şekilde sağlanması ile birlikte benim de artık gayet estetik ve sağlıklı gülüşlerim oldu. Bu yüzden Ömer Bey bu konuda benim yaptığım en iyi tercihtir. Yetenekli olması ve işini severek yapması bu alanda onun diğerlerinden farklı kılan şeydir. Sadece diş eti estetiği konusunda değil, birçok alanda uzmanlığı ile Ankara’da tek tercih olma yolunda ilerliyor. Umarım bu şekilde devam edersiniz Ömer Bey. Teşekkür ederiz.

 4. Profesyonel bir yaklaşım ile hem diş eti estetiği hem de gülüş estetiği konusunda beni memnuniyete ulaştıran bir doktor Ömer Bayar. Tercih edilmesi gereken ve aldığı makul paralarında hakkını verebilen nadir kişilerden. Güzel bir planlama ve en modern uygulamalar ile sizlerin memnuniyetini sağlamayı başarıyor. Ben de bu başarıların arasında olmaktan dolayı çok mutluyum. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim Ömer Bey ve ekibine.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 4 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Diş Eti Estetiği ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.