Dişlerimizi Nasıl Fırçalamalıyız?

Dişlerimizi Nasıl Fırçalamalıyız?

Diş fırçalama işleminin günde en az 2 kere yapılması tavsiye edilmektedir. Fırçalama işlemi yukarıda bahsedilen şekilde 2 dakika boyunca tüm dişlere ve dile uygulanmalıdır.

Dişlerimizi nasıl fırçalamamız gerektiğini anlamak konusunda bir miktar ağız anatomisini anlamak faydalı olacaktır.

Şekilde G harfiyle gösterilen cep şeklindeki oluşuma diş eti cebi denmektedir. Diş eti cebi bütün dişlerin diş eti ile birleştiği alanlarda bulunmaktadır ve bakteri plağının oluşması ve bakterilerin üremesi için ideal bir alandır. Bu sebeple temizlenmesi gerekir. Yani diş fırçalamak sadece dişlerin yüzeysel olarak fırçalanması değildir, fırçalamaya diş etlerinin ve dilin fırçalanmasınında dahil edilmesi gerekmektedir. Diş eti ceplerine ulaşmanın en doğru yollarından biri ise fırçayı diş ve diş eti birleşimine 45 derece açı ile tutarak diş etinden uzağa doğru süpürme hareketinin yapılmasıdır.

Diş fırçalama işleminin günde en az 2 kere yapılması tavsiye edilmektedir. Fırçalama işlemi yukarıda bahsedilen şekilde 2 dakika boyunca tüm dişlere ve dile uygulanmalıdır. Son yıllarda fiyatlarıda oldukça uygun hale gelen elektronik diş fırçaları ise güvenilir markalardan alındığı sürece ağız hijyenini arttırmakta oldukça faydalıdırlar hatta en son modeller 2 dakika dolduğunda size haber verecek şekilde tasarlanmıştır.

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Dişlerimizi Nasıl Fırçalamalıyız?”

  1. Ömer Beyin derin bilgileri ile birçok konuda bilgi sahibi oldum. Doğru fırçalamanın önemini yine Ömer Bey sayesinde öğrendim. Diş fırçalamak diye basit bir konuymuş gibi görünsede doğru fırçalamak dişlerimiz için bir o kadarda önemliymiş. Daha neler öğreneceğim çok merak ediyorum.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sizde Yorum Yapabilirsiniz “Dişlerimizi Nasıl Fırçalamalıyız?”