Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/omerbyr/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vc-shortcode-autoloader.php on line 64
EMax Kaplama Nedir? - Ankara - Dr. Dt. Ömer Bayar

EMax Kaplama Nedir?

EMax Kaplama Nedir?

Emax Kaplama Tedavisi
E-Max Kaplama Tedavisi

Emax Kaplama

Diş tedavilerinde kullanılan yöntemler sürekli gelişmektedir. Emax kaplama, yeni nesil estetik diş kaplama tedavisidir. Özellikle ön dişlerin estetik kaygısı olan hastalarda ön kesici dişlerin görünümünü düzeltmek için uygulanır. Emax kaplama, bu anlamda kullanılan en çok tercih edilen diş kaplamasıdır. Kesici dişlerin çiğneme ve parçalama işlemlerinde daha güçlü olması bu tedavi yönteminin kullanılmasının sebebidir.

Ön dişlere uygulanması dayanıklılığını arttırır. Bu tedaviye diş hekimi tarafından karar verilmelidir. Çünkü ön dişler bu tedaviye uygun olmalıdır. Ankara Emax Kaplama Tedavisi, uzun yıllardır yapılmaktadır. E-max, estetik maksimumun kısaltılmışı olan, gülüş tasarımı tedavilerinde sıklıkla uygulanan bir kaplama türü/tedavi yöntemidir.


Emax Kaplama Nedir?

Emax Kaplama, metal kullanılmadan dayanıklı seramiklerin kullanılmasıyla sağlanır. Seramik malzemenin cam seramik kullanımı ile takviye edilmesi ve yüksek dayanıklılığa getirilmesi ile gerçekleştirilir. Ivoclar Vivadent firmasının bir ürünü olan ve “estetik maximum”‘un kısaltılmışı olan Emax kaplamalar, estetik diş uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bir kaplama yöntemidir. Emax kaplamalar, mükemmel estetik ve uzun süreli dayanıklılığa sahip olduğu için kozmetik diş hekimliği alanında hızla yayılmaktadır. Ön bölgede kron ve kaplama uygulamalarında genellikle Emax kaplama tercih edilmektedir. Ayrıca arka kısımlardaki kısa köprüler için Emax yöntemi uygulanabilir.

Diş tedavi yöntemleri arasında çok önemli bir yere sahip olan Emax kaplamalar, metal içermeyen estetik porselenlerdir ve bunlar cam seramikte ateşlenen ve dayanıklılığı arttırılmış porselenlerdir. Porselen kaplamalar insan vücudu için en ham ve zararsız kaplama hammaddelerinden biridir. Emax kaplamada Metal alt yapı kullanılmaz. Cam destekli porselenin alt yapı olarak kullanılması hastada oluşabilecek alerjik reaksiyon riskini azaltır. Ağızdaki metalin neden olduğu kötü koku ve kötü tat, metal içermeyen estetik porselenlerle önlenir.


Emax Kaplama Fiyatları

TDB tarafından 2021 yılı için tavsiye edilen Emax kaplama fiyatları 2500 liradan başlamaktadır. Kliniğimizde uygulanacak Ankara Emax Kaplama Tedavisi hususunda kesin fiyat ve konsültasyon için, online veya telefon yöntemiyle kliniğimize başvurmanız ve muayene olmanız gerekmektedir.

IPS E-max Ceram
IPS E-max Ceram


Emax Kaplama Ömrü

Emax diş kaplamalar, çok fazla dikkat ve özen gerektirir. Bu hassas çalışma, diş hazırlama sürecinden başlayarak porselen dişlerin simantasyonu sürecine kadar devam eder. Yarı saydam olduklarından, farklı bir renk yapıştırıcısı kullanmak bile tüm sonucu olumsuz yönde etkileyebilir! Yapıştırıcıda kullanılan her simantasyonda çok dikkat ve takip gerekir. Başka bir deyişle, cam seramik porselenin yapışkan malzemesi Zirkon ve metal alt yapılı porselenden farklıdır.

Çok doğal ve şeffaf yapıları nedeniyle hastanın kendi diş rengindeki değişiklikleri yansıtması dezavantaj olabilir. Örneğin kanal tedavisi dişlerin rengini değiştirmişse veya hastanın kendi diş rengi çok koyu ise Zirkon veya iç ağartma tercih edilmeli, ağartmadan sonra işleme başlanmalıdır. Diğer bir dezavantaj, diş eksikliği olan ağızlarda köprü olarak kullanılmasının sınırlı olmasıdır. Kullanım ömrü ise, 5 senede bir kontrol edilerek, hastanın ağız ve diş sağlığı bakımına bağlı olarak ortalama 10-20 sene arasında değişmektedir.


Emax Kaplama Avantajları

Emax kaplama avantajları arasında en önemlisi doğal diş benzeri yapısıdır. Işık geçirgenliği ve diş etlerinizle ve kendi dişlerinizle uyumlu yapısı sayesinde güzel gülüşler sağlar. Pürüzsüz yüzeyini ve rengini uzun yıllar koruyan Emax kaplamalarda renklenme ve lekelenme sorunu yoktur. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından biri metal alerjisi nedeniyle kaplama yapamayan hastaların rahatlıkla tercih edebilmesidir.

E-Max Kaplama Fiyatları
E-Max Kaplama Fiyatları

İşte Emax diş kaplamasının diğer artıları:

• Emax kronları, şeffaflığın ve gerçekçi görünümün ideal karışımına sahiptir, bu da onları ön dişlerin restorasyonu için uygun hale getirir ve zirkonyum kronlardan hem daha saydamdır hem de doğal diş rengine en yakın kaplama türüdür.
• Emax metal alaşımı içermez. Bu, altındaki metalin çirkin gri çizgi diş etlerinde görünmez ve kronlar tıpkı doğal dişleriniz gibi görünür.
• Emax kronların avantajlarından biri Cad.-cam kullanılarak hızlı bir şekilde üretilmesidir. Emax kaplamalar, yüksek kaliteli bir monolitik lityum disilikat bloğundan hazırlanır. Diş hekiminin tek yapması gereken dişleri hazırlamak ve yazılım desteği ile planlar yapmaktır.
• Cilalı yüzey özelliği ve mükemmel dişeti kenarı sayesinde; plak birikimi çok daha az olacağından, periodontal olarak da son derece sağlıklıdır.
• Değerli metal alaşımları bireylerde alerjik reaksiyona neden olurken, tam seramik olan Emax herhangi bir reaksiyona neden olmaz.
• Aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.
• Sıvı emme alternatiflerine göre çok düşüktür.
• Emax kaplamalar, ağızda çözünmeyen ve kimyasal olarak dişe yapışabilen özel yapıştırıcıları sayesinde zamanla renk ve şekil değiştirmediği için estetik özelliğini korur.

Emax Kaplama Tedavi Süresi

Emax kaplama işleminde dişlere metal konmaz ve dişlerde aşırı kesim ve büzülme yapılmaz. Emax kaplama tedavi süresi, uygulanacak üye sayısına bağlı olarak 2-3 seans, toplamda 7-10 gündür. Hastanın detaylı klinik ve radyolojik muayenesinden sonra en uygun materyal seçildikten sonra estetik uygulamalar başarıyla uygulanmaktadır.


Emax Kaplama Kimlere Yapılmaz?

Bu işlem çürük, kırık dişler için değil, görsellik için tercih edilir. Emax kaplama, diş tedavisinin yanında estetik açıdan da tercih edilen bir tedavi uygulamasıdır. Ağızda çok fazla kırık, çürük diş varsa daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Emax porselen ön dişlere uygulanan bir tedavidir.

İçeride metal kullanılmadığından, bu yöntem arka dişlere uygulanmaz. Emax porselen uygulaması uzun süredir dişlerini kaybetmiş ve görsel estetik kaygısı olan kişilere uygulanmaktadır. Bu yöntem, ağızda çok fazla eksik dişi olan hastalarda da önerilmez. Ağız ve diş bakımı düzenli olarak yapıldığında uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen bir yöntemdir.

Bir yanıt yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde EMax Kaplama Nedir? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.