Fissür Örtücü (Sealant)

Fissür Örtücü (Sealant)

Fissür Örtücü (Sealant)

Fissür örtücü yaptıranlar genellikle elde ettikleri faydaların ardından söz konusu uygulamayı tavsiye etmektedir. Fissür örtücüler azı dişlerinin girintili çıkıntılı ve boşluklu yapısının etken bir sıvı madde ile doldurulması yöntemidir. Söz konusu boşlukların doldurulması ile diş çürüklerine karşı koruyucu bir önlem alınmış olur. Fissür örtücü çocukların azı dişlerinin çürük sorunlarından korunması için oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Azı dişlerindeki boşluklar ve girintilerin arasında beslenmeye bağlı olarak kalan artıklar ve bakterilerin önlenmesi için akışkan bir madde bölgeye doldurulur. Fissür örtücüler (sealant) uzun vadede diş çürüğü sorunlarından kişileri korur.

Fissür Örtücü İle Diş Çürükleri Nasıl Önlenir?

Fissür örtücü markaları ve uygulama yöntemlerine göre farklı sürelerde etkili olacaktır. Azı dişlerinin boşluklu yapısını doldurarak diş çürümesini önlemeyi hedefleyen bu uygulama son derece başarılı ve faydalıdır. Diş aşısı olarak da bilinen bu uygulama diş yüzeyini daha kolay fırçalanabilir hale getirmek ve girintili yüzeylerin içinde yiyecek artıkları ve bakteri oluşumunu engellemeyi amaçlamıştır. Çocuklarda diş sağlığı için yaygın olarak tercih edilen bu yöntem oldukça faydalıdır. Uygulama sonrasında dişler uzun süre çürümelere karşı koruma altına alınmış olur.

Fissür Örtücü Hangi Dişler İçin Yapılır?

Dişe fissür kaplama zararları neredeyse yok denecek kadar az olmasının yanı sıra sağladığı faydalar nedeniyle son yıllarda yaygın olarak tercih edilir. Azı dişlerinin çiğneme yüzeylerinde yer alan pit ve fissür adı verilen çıkıntılar ve girintiler yer alır. Bu alanların akışkan ve koruyucu bir malzeme ile doldurularak çürüme engellenmeye çalışılır. Fissür örtücü sadece azı dişleri için uygulanan etkili bir yöntemdir. Çocuklarda diş sağlığı için önemli bir koruyucu yöntem olan fissür örtücüler (sealant) uzman diş hekimleri tarafından uygulanmalıdır. Azı dişinin yüzeyi için uygulanan bu yöntem diş sağlığının korunmasında son derece önemli ve etkili bir yöntemdir.

Fissür Örtücü (Sealant) Ne Zaman Yapılır?

Fissür örtücü uygulaması çocuklarda ilk çıkan azı dişlerinin ardından aynı dönemde uygulanabilir. Çocuktan çocuğa değişmekle birlikte genellikle 6 yaşından itibaren fissür örtücü uygulaması çocuk azı dişlerine yapılabilir. Diğer azı dişleri çıktıkça dişler için belirli aralıklarla uygulanabilir. Genellikle ağrılı ve zararlı bir işlem olarak düşünülen fissür örtücü son derece basit, ağrısız ve kolay bir işlemdir. Zararsız bir etken akışkan dolgu maddesi ile dişe uygun biçimde yerleştirilen fissür örtücü genellikle uzman yetkinliğine ve tecrübesine bağlı olarak yarım saatte tamamlanabilir.

İğne gerektiren bir işlem olmadığı için rahatlıkla uygulanabilir. Fissür örtücüler (sealant) azı dişlerinin olası diş çürüklerine ve farklı tip diş sorunlarına karşı koruma sağlamayı hedeflemektedir.

Etiketler: , , , , , ,

2 Adet “Fissür Örtücü (Sealant) Yorumları” Bulundu

  1. Fissür Örtücü tedavisini bebeğimize uygulayarak dişlerinin düzgün hale dönüştürdük. Uygun fiyatla kaliteli hizmet almamızı sağlayan uzman ekibe teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bebeğimiz azı dişlerinin çürükler oluşmaması için uzman ekibinden bizlerde memnun kaldık. Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. Çocuğumuzun azı dişlerinin çürük sorunlarından korunması için çocuğumuza fissür örtücü tedavisini aldık. Bu işlem gerçekleşirken çocuğumuzun diş eti zarara uğramadı. Sizlere teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Dişlerim de birkaç sorun var ve bu durumda sizlerden tedavi alacağım.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 2 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Fissür Örtücü (Sealant) ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.