Porselen Lamineler

Porselen lamineler, yüksek estetik beklentisi olan hastalarda dişlerin ön yüzeyine uygulanan protezlerdir. Halk arasında yaprak porselen olarakta adlandırılmaktadır. Bu protezlerle yapılan estetik düzenlemeye yine halk arasında Hollywood gülüşü denmektedir.

Olabildiğince iyi bir gülüş estetiği elde etmek için; hekim - teknisyen arası iletişim, fotoğraflama, ve bilgisayar üzerinde rehber gülüş tasarımı oluşturmak ve modellerle çalışmak çok önemlidir. Kliniğimizde bunların hepsi uygulanmaktadır.

Porselen Laminelerde Kullanılabilen Malzemeler

Dental seramikler renk stabilitesi , ışık geçirgenliği , dişe yakın görünüm , mekanik dayanıklılığı ve periodontal uyum avantajları sayesinde diş hekimliğinde yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

E-max (Ips-Empress 2) ; Çok yüksek estetik beklentilerin olduğu vakalarda kullanılmaktadırlar.

Feldspatik Porselen; Genellikle porselen laminelerde kullanılmaktadırlar, çok yüksek estetik, yüksek renklenme dayanımı, minimal preparasyon gibi avantajlara sahipdirler.

 

Sitemizde paylaştığımız bilgiler sadece ziyaretçilerimize fikir verme amaçlı olup hekim muayanesi ve konsultasyonuyla kıyaslanmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Tanı ve tedavi için mutlaka bir hekime başvurunuz.


Pill Digital