• İmplant tedavisi :

  Aşırı madde kaybı ya da periodontal harabiyeti olan vakalarda çoğunlukla dişler çekilmektedir. Dişsiz boşlukların ağızda geri dönüşümü çok zor olan problemler yaratmaması için acilen doldurulmaları gerekmektedir. İmplant tedavisi bu durumda hem kemik yapısını koruduğundan hem dişlere zarar gelmesini engellediğinden hastalar için ideal bir tedavidir.

 • İmplant ağrı yaparmı ?

  İmplant tedavisinde ameliyat sırasında hasta lokal anestezi etkisinde olduğundan ağrı hissedilmez. İyi geçen bir ameliyattan sonra ağrı kesiciler düzenli kullanılırsa, neredeyse hiç ağrı gözlenmeyecektir. Kişiler normal yaşamlarına döndüğünde ise implantı çevreleyen kemik dokuda harabiyet olmadığı sürece ağrı olmamaktadır.

 • İmplant ameliyatı ne kadar sürer ?

  İmplant ameliyatı işinde uzman bir cerrah tarafından yapıldığında ideal şartlarda implant başına ortalama 8-12 dk arasında sürmektedir.

 • İmplant tedavisi ne kadar sürer ?

  İmplant tedavisi vakadan vakaya değişmekle beraber üst çenede ortalama 3 alt çenede ise ortalama 2 ayda bitmektedir. İmmediate implantasyon uygulanan durumlarda dişin çekimi ile implant yerleşimi aynı seans yapılmaktadır. İmmediate yükleme uygulanan durumlarda ise kişi 1 gün içerisinde diş sahibi olmaktadır.

Sitemizde paylaştığımız bilgiler sadece ziyaretçilerimize fikir verme amaçlı olup hekim muayanesi ve konsultasyonuyla kıyaslanmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Tanı ve tedavi için mutlaka bir hekime başvurunuz.


Pill Digital