Diş beyazlatma tedavisi toplumda oldukça rağbet gören bir kozmetik işlemdir.

 Diş beyazlatma, çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. En yaygın ve en güvenilir yöntem, klinik ortamında, kimyasal bazı ajanlar kullanılarak yapılmasıdır. İşlem, seans başı yaklaşık yirmi beş dakika sürmekte olup, rutin olarak 2 seans olarak yapılmaktadır. İstenilen renk elde edilemez ise daha fazla seans gerekebilmektedir.

Diş beyazlatma yapılırken genellikle hidrojen peroksit, karbamid peroksit gibi ajanlar kullanılmaktadır. Bu ajanlar hem diş yüzeyindeki hemde diş minesinin altındaki lekelere penetre olarak etki etmektedirler.

 Yapılan çalışmalar diş beyazlatmanın dişlere herhangi bir zararı olmadığını göstermektedir. İşlemin uygulandığı ve bir sonraki gün, dişlerde hassasiyet olabilmektedir ancak bu hassasiyet hızlı bir şekilde geçmektedir.

Kliniğimizde hem Ofis tipi hemde Ev tipi beyazlatma yapılmaktadır, daha fazla bilgi için blogumuzdaki ''diş beyazlatma (bleaching) zararlımıdır ?'' kısmına gözatabilirsiniz. 

Sitemizde paylaştığımız bilgiler sadece ziyaretçilerimize fikir verme amaçlı olup hekim muayanesi ve konsultasyonuyla kıyaslanmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Tanı ve tedavi için mutlaka bir hekime başvurunuz.


Pill Digital