Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü

Hollywood smile olarak da bilinen Hollywood gülüşü uygulaması, Hollywood yıldızlarının gülümsemelerinden ilham alınarak geliştirilen ve bazı standartları olan bir gülüş türüdür. Diş estetiğinde temel amaç, kişinin kusursuz bir diş ve diş eti görünümüne ulaştırılmasıdır. Bu kapsamda Hollywood gülüşü olarak bilinen simetrik, sağlıklı ve beyaz diş görünümü ortaya çıkmıştır. Bu işlem gülüş tasarımı uygulaması ile gerçekleştirilmektedir.

Hollywood Gülüşü
Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü Kuralları Nelerdir?

Hollywood gülüşü için belirlenen genel standartlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kişinin derin bir gülme hattı olması gerekmektedir. Kişinin gülümsemesiyle birlikte üst azı dişlerine kadar tüm dişlerinin görünmesi gerekmektedir.
 • Üst ön dişlerin düzgün olması gerekmektedir.
 • Kişinin üst dişlerine yapılan dolgu gibi uygulamaların görünmemesi gerekmektedir.
 • Üst kesici dişlerin diğer dişlerden daha belirgin ve önde olması gerekmektedir.
 • Kişinin alt kesici dişlerinin gülüş sırasında görünmesi gerekmektedir.
 • Gülüş esnasında üst diş etlerinin maksimum 2 mm görünmesi gerekmektedir.
 • Dudakların simetrik olması gerekmektedir.
 • Dudakların genişliğinin yüz genişliğinin yarısı kadar olması gerekmektedir.

Bu kapsamda Hollywood gülüşü uygulaması için diş ve diş eti operasyonlarının yanı sıra dudak dolgusu, botoks gibi işlemlerin de gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir.

Hollywood Gülüşü Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Hollywood gülüşü yaptırmanın sağladığı faydalar uygulamanın son dönemde oldukça sık tercih edilmesini sağlamıştır. Hollywood gülüşü ile beklentinin tam olarak karşılanması için önemli olan hasta ile doktor arasındaki iletişimdir. Hekimin hastanın beklentilerini doğru şekilde anlaması ve tedavi sonucu ile hasta beklentilerini analiz edebilmesi gerekmektedir. Kliniğimizde bu işlem uzman hekimlerimiz tarafından başarı ile gerçekleştirilmekte, tasarım önceden planlanarak hastanın onayı alınmakta ve devamlı olarak tasarım prova edilmektedir. Bu sayede mükemmel sonucun yakalanması mümkün olmaktadır. Doğru ve kusursuz bir Hollywood gülüşü uygulamasının sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hollywood gülüşü tasarımı ile estetik ve simetrik dişlere ulaşmanız sağlanmaktadır.
 • Diş ve diş etlerinin sağlıklı bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.
 • Kişinin yüzü için en ideal gülüşün belirlenmesi enerjik bir görünüm sağlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kişinin beklentileri göz önüne alınarak gerçekleştirilen bir uygulama olması nedeniyle işlem sonunda %100 memnuniyet sağlanması mümkündür.
 • Ağız ve diş problemleri nedeniyle meydana gelen özgüven problemi giderilmektedir.
 • Kusursuz bir gülüş mükemmel görünüme ulaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yaptırılmaktadır?

Hollywood Gülüşü
Hollywood Gülüşü

Hollywood gülüşü yapımı için pek çok farklı işlem gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir. Hatta diş ve diş eti tedavilerinin yanı sıra dudak dolgusu gibi uygulamalar dahi gülüş tasarımı kapsamında gerçekleştirilebilmektedir. Gülüş tasarımı için öncelikle kişinin beklentileri ve ihtiyaçları belirlenmektedir. Bu nedenle gerçekleştirilmesi gereken işlemler de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu noktada en net bilgiyi almak için kliniğimize gelebilir ve muayene olabilirsiniz. Ancak genel anlamda bilgi sahibi olmanız açısından gerçekleştirilen işlemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Porselen Vener : Dişlerin ön kısmına yapılan bir porselen kaplama tedavisidir. Kişilerin lekeli, çarpık, aralıklı ve kırık diş gibi problemlerinin giderilmesi sağlanmaktadır. Kısa süren bir işlemdir. Porselen Vener işlemi gerçekleştirilirken kullanılan materyallerin ışık geçirgenliği bulunmaktadır. Bu nedenle grileşme gibi problemlere neden olmamaktadır.
 • Diş Beyazlatma : Diş beyazlatma için kullanılacak farklı yöntemler bulunmaktadır. Yöntemlerin tamamında temel amaç diş renginin birkaç ton açılarak beyaz bir görünüme ulaştırılmasıdır. Bu yöntemler klinik ortamında diş hekimi tarafından veya evde kişinin kendisi tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Hangi yöntemin kullanılacağı hastanın ihtiyacı göz önünde bulundurularak belirlenecektir.
 • İmplant : Diş kayıplarının giderilmesi için gerçekleştirilecek tedavi yöntemidir.

Hollywood Gülüşü Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Hollywood gülüşü fiyatlarının belirlenmesi ancak kişinin kapsamlı bir şekilde muayene edilmesinin ardından gerçekleştirilebilmektedir. Hollywood gülüş tasarımında kişinin ihtiyaçları ve beklentileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle uygulanacak tedavinin kapsamı değişebileceği için fiyat konusunda net bir belirleme yapılabilmesi mümkün değildir. Ancak genel anlamda Hollywood gülüşü fiyatlarını belirleyen parametreler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hastanın mevcut diş ve ağız sağlığı
 • Uygulama kapsamında gerçekleştirilecek tedaviler
 • Kişinin ek talepleri
 • Tedavinin gerçekleştirileceği merkezin uzmanlık seviyesi ve teknik donanımı
 • Tedaviyi gerçekleştirecek hekimin deneyimi ve uzmanlığı

Merkezimizde Hollywood gülüş tasarımı için alanında uzman bir ekip hizmet vermekte ve makul fiyatlarla işlem gerçekleştirilmektedir.

Gülüş Tasarımında Tercih Edilen Gülümseme Çeşitleri

Hollywood Gülüşü
Hollywood Gülüşü

Gülüş tasarımı uygulaması ile yapılabilecek gülümseme çeşitleri kapsamında birçok farklı gülüş tasarımı yapılabilmektedir. Hollywood gülüşü son dönemlerde sağladığı kusursuz görünüm ile tercih edilen gülümseme çeşitlerindendir. Bunun yanında tercih edilebilecek gülüş ifadeleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Entelektüel Gülüş Tasarımı : Kişinin olgun ve bilgili bir gülüşe sahip olması için gerçekleştirilen gülüş tasarımıdır. Tasarımın genel standartları yüzün alt kısmının vurgulanması ve dişlerin düz bir çizgi üzerinde sıralanmasıdır.
 • Çekici Gülüş Tasarımı : Kişinin çekici bir gülümsemeye sahip olması için gerçekleştirilen gülüş tasarımıdır. Tasarımın genel standartları ön dişlerin yan dişlerden daha uzun olması ve dinamik bir gülüş elde edilmesidir.
 • Sportif Gülüş Tasarımı : Kişinin samimi ve sıcak bir gülüşe sahip olması için gerçekleştirilen gülüş tasarımıdır. Tasarımın genel standartları orta kesici dişlerin yan dişlerden çok az daha uzun olmasıdır.

Merkezimizde Hollywood gülüşü başta olmak üzere tüm gülüş tasarımları hastanın beklentilerine uygun olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Hollywood Gülüşü ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.