İmplant Diş Tedavisi Avantajları Nelerdir?

İmplant Diş Tedavisi Avantajları Nelerdir?

İmplant Diş

İmplant diş tedavilerinde, eksik dişlerin tamamlanması hedeflenir ve sağlıklı dişler dokunulmadan kalır. Tüm protezlerden çok daha uzun ömürlüdür. İmplant diş, doğal dişin yerine özel olarak, diş kaybından kaynaklanan her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü sağlar. Aşağıda listelenen İmplant diş avantajları ancak tedavi doğru uygulandığında geçerlidir. Tedaviden önce hasta muayene edilmeli ve uygun implant ve implant yerleştirme yöntemi belirlenmelidir. İmplantlar diş hekimi tarafından uygulandıktan sonra hasta implantlara iyi bakamazsa komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

• İmplant tedavisi diğer diş tedavi yöntemlerine göre çok daha uzun ömürlü ve güvenilir bir yöntemdir.

• Tek başına ve herhangi bir diş desteği olmadan uygulandığı için ameliyat sırasında diğer dişlere zarar vermez.

• Doğal diş görünümüne sahip olduğu için kişinin ağız ve diş yapısında herhangi bir deformasyona neden olmaz.

• Tam çiğneme fonksiyonunu gerçekleştirebilir ve hasta istediğini yiyebilir.

• İmplant diş pürüzsüz ve estetiktir, bu da hastaların özgüvenini sağlar.

İmplant tedavisi ile yapılan dişlerin ömrü diğer tedavi yöntemlerinin kullanım süresinden çok daha uzundur.

• Tedaviden sonra dişler kolayca temizlenebilir. Normal dişler arasında fark olmadığı için implant tedavisi ile yapılan diş temizliğinde de aynı yöntemler kullanılabilir.

• Günlük hayatınıza devam etmenizi sağlar ve daha fazla sosyalleşmenizi sağlar

İmplant Tedavisinin Avantajları

Diş implantların başarı oranları çene içine yerleştirildikleri yere göre değişmektedir. Avrupa ülkeleri arasında başarı oranı en yüksek ülkelerden biri Türkiye’dir. Türkiye’de genellikle diş implantların başarı oranı %98’e kadar çıkmaktadır. Uygun bakım ile implantları ömür boyu kullanabilirsiniz. Diş implantlarda başarısızlık genellikle ilk 6 ay içinde görülür. Uzun vadede başarıyı etkileyen en önemli faktör, hastanın talimatlara uygun olarak gerekli bakımı yapmaması, düzenli kontrollere gelmemesi ve ihmaldir. Başarıyı etkileyen diğer faktörler yatay ve düşey kemik miktarı, kemiğin durumu ve kalitesi, hastanın iyileşmesini etkileyen sistemik durumlar, alkol ve sigara kullanımı ve diş sıkma problemleridir. Bu sorunlar iyi değerlendirme ve planlama ile önlenir. Diş implant Tedavisi başarısı hastanın anatomik-sistemik durumuna ve ağız hijyenine, hekimin bilgi ve tecrübesine, kullanılan implantın hastaya uygunluğuna ve marka başarısına göre değişmektedir. Unutulmamalıdır ki implantını kaybetmiş bir hastanın başarı oranı %0 iken, ağzında 10 implant bulunan ve hepsini mutlu kullanan bir hastanın başarı oranı %100’dür. Genel olarak tüm faktörlere göre değişmekle birlikte diş implant uygulamalarının başarı oranı %95-98 aralığındadır. Bu oran tüm geleneksel tedavi alternatiflerinden daha yüksektir. Ankara implant diş tedavisi kullanılan materyal, diş hekiminin deneyimine ve tercih edilen tekniğin başarısına bağlıdır. Günümüzde implant teknolojisindeki gelişmeler implantın uygulanabilirliğini kolaylaştırdığı gibi uzun süreli başarılı sonuçlar da sağlamıştır. Lokal anestezi ile İmplant işlemi, işlem öncesi gerekli tüm muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra güvenlidir. Bununla birlikte implant tedavilerinde diş hekiminin uyguladığı diğer herhangi bir tedavi yönteminde görülebilecek komplikasyonlar da görülebilir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde İmplant Diş Tedavisi Avantajları Nelerdir? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.