İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Nasıl yapılır?

İmplant tedavisinin aşamaları temel olarak iki ana kategoride incelenir. İlk aşama ameliyattır. İmplantın kemiğe yerleştirilmesi işlemiyle başlayan ilk aşamada lokal anestezi uygulanarak rahat bir şekilde tamamlanır. İmplant vidaları kemiğe yerleştirildikten sonra 2-4 aylık kemik dokusunun iyileşmesi için gereken bir bekleme süresi başlar. Bu süre, kemiğin implant ile biyolojik füzyonu için gereklidir. Bu dönemde kişi geçici protez kullanabilir. Kalıcı protezlerin uygulanmasıyla implant tedavisinin ikinci aşaması tamamlanır. Gülüş tasarımının bir parçası olarak, hastanın diş protezlerinin şekli ve rengi tedaviden önce belirlenir.

Lokal anestezi altında yapılan Ankara implant tedavisi öncesi hastaların genel sağlık durumları, çene ve kemik yapıları detaylı olarak değerlendirilir. Ağız içi röntgenler alınır, çene kemikleri ile birlikte dişlerin ölçümleri alınır. Kısıtlı bölgelerde uygulanabilen tek aşamalı implant tedavisinde önce implant yerleştirilir ve ardından geçici protez vidaya takılır. İki aşamalı implant tedavisi yapılırsa, implant yerleştirildikten sonra diş eti kapatılarak implantın ve çene kemiğinin entegrasyonu sağlanır. İmplantın yerleştirildiği bölgeye bağlı olarak iyileşmeyi bekleme süresi değişebilir.

ankara implant

İmplant tedavisi kim için uygundur?

İmplant tedavisi ile dişin doğal kökü görevi gören titanyum vidalar çene kemiğine yerleştirilir. İyileşme tamamlandıktan sonra bu vidalara diş protezleri takılır. Etkili ve memnuniyet yaratan sonuçlar sunan İmplant tedavisi aşağıdaki durumlarda uygulanır:

• 18 yaş, yüz ve kemik gelişimi tamamlayan kişilerde,

* Kemik ve çene yapısı tedaviye uygun olan kişilerde,

* Bir veya daha fazla diş eksikliği durumunda

* Eksik dişler ve / veya estetik kaygılar nedeniyle çiğneme ve konuşma fonksiyonları zarar gören kişilerde

* Mümkünse, sigara içmeyenler veya düşük sigara tüketimi olan kişilerde

* Kontrol altında tutulan kronik hastalıklarda

* Diş eti hastalığı olmayan kişilerde uygulanabilir.

İmplant tedavisi öncesinde yapılan detaylı tetkikler hastaların implantlara karar verebilmesi için çok önemlidir. Gelişen teknoloji ile birlikte İmplant tedavisi, kemik miktarını arttırdıktan sonra az(bone graft) miktarda kemiği olan hastalara da uygulanabilir. Hastaların devam eden diş eti problemleri varsa, implant tedavisinden önce mevcut hastalıkları tedavi etmek gerekir. İmplant tedavisi birçok kişi tarafından çok acı verici olduğu tahmin edilen bir tedavidir. Ancak uzmanlar ve deneyimli doktorlar tarafından yapıldığında, implant tedavisi sırasında lokal anestezi etkisi altında ağrı hissedilmez. Bundan sonra hissedilmesi gereken acı da minimaldir.

implant diş fiyatları

Diş Çekildikten Hemen Sonra İmplant Uygulanır Mı?

İmplant uygulaması diş çekildikten hemen sonra yapılabilir. Diş çekildikten hemen sonra diş implantlarının uygulanabilmesi için dişin kökünde iltihap olmaması, kök ucunda kusur alanı olmaması, kemik yüzeylerinde belirgin hasar olmaması ve diş çekme boşluğunun implant vidası yerleştirmeye uygun olması gerekir. Eş zamanlı diş çekimi ve implant uygulamasına hemen implant uygulaması denir.

İmplant Uygulamasının Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların ömrü birçok farklı değişkene bağlıdır. Tercih edilen implantın kalitesi, hastanın iyileşme sürecinin kurallarına ne ölçüde uyduğu, hastanın genel sağlığı, ağız ve diş bakımı yapıp yapmadığı gibi birçok faktör implantların ömrünü etkileyebilir. İmplantların ömrünü uzatmak için en önemli faktörler hastaların diş ipi kullanmaları, dişlerini düzenli fırçalamaları, diş ve diş eti problemlerinin tedavisini ihmal etmemeleridir.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde İmplant Nasıl Yapılır? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.