İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Diş implantları, doğru teşhis, yeterli bilgi, beceri tecrübe ve ekipmanla uygulandığında, hasta ve hekim açısından olağanüstü başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir.

Diş veya dişlerin kaybı kişide psikolojik, estetik ve fonksiyonel bozukluklara sebep olabilmektedir. Dental implantların diş eksikliklerinde kullanımı, özellikle son 15-20 yılda tüm dünyada oldukça yaygınlaşmıştır. Diş implantları, doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında, hasta ve hekim açısından olağanüstü başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir. Otuz yıllık istatistiki bilgiler, uygun yerleştirildiği takdirde implantların 5 yıllık başarı şansının yaklaşık %95 olduğunu göstermektedir.

Dental implantlarda operasyon süresi yapılan ek cerrahiler ve implant sayısına bağlı olarak 10 dakika ile 1,5 saat arasında değişmektedir.

Dental implantlar gelişme çağındaki çocuklar hariç her yaşta başarıyla uygulanabilmektedir hatta 50 yaşını aşkın kişilerde başarı oranının aşağı yukarı %1 oranında daha fazla olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur.

Sigara içmek başarı oranını düşürmekle beraber genellikle implant uygulanabilirliğini ortadan kaldırmaz.

Dental implantlar implant sayısı ve endikasyon durumuna bağlı olarak hareketli protezlerinde altında kullanılabilmektedir.

Geçmişte diş eksikliğinde sabit protez uygulaması diğer dişlerinde küçültülüp kaplanması ile uygulanan köprü sistemine dayanmaktaydı, dental implantların en büyük avantajlarından biri de komşu dişlerde herhangi bir preparasyona gerek duyulmadan sabit protez uygulama olanağıdır.

Dental implantların bir diğer büyük avantajı ise diş çekiminden itibaren oluşan ve ilk sene çok büyük miktarlarda oluşan 3 boyutlu kemik kaybını engellemesi ve dokulara destek olmasıdır.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde İmplant Tedavisi ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.