Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/omerbyr/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vc-shortcode-autoloader.php on line 64
Kozmetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir? - Ankara - Dr. Dt. Ömer Bayar

Kozmetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Kozmetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Kozmetik diş hekimliği, amacı gülüş tasarımını iyileştirmek, dişleri estetik hale getirmek ve gücünü artırmak olan diş hekimliği alanlarından biridir. Kozmetik diş hekimliği yelpazesi, çok geniştir ve çok sayıda diş problemini çözer. Lamine, diş beyazlatma, kaplama, diş eti estetiği, implant, kron, köprü ve ortodontik işlemler gibi birçok yöntem, bu alanın faaliyetleri arasındadır. 

Bu diş hekimliği alanı, birçok kişinin aşina olmadığı en önemli ve elbette en verimli diş hekimliği uygulamalarından biri olarak kabul edilebilir. Kozmetik diş hekimliği, geleceğe yatırımdır. Estetik bir gülümsemeye sahip olmak, kişinin sadece öz güvenini artırmakla kalmaz, aynı zamanda daha genç ve güzel görünmesini sağlar. Kozmetik diş hekimliği uygulamaları genel olarak şunlardan oluşur:

Diş Kaplama

Diş kaplama prosedürü rengi bozulmuş, yontulmuş, çatlamış, hafif çarpık veya boşluklu dişler için mükemmel bir çözümdür. Diş kaplama malzemeleri, hastanın diş rengine uygun bir hale getirilebilir. Kızılay kozmetik diş hekimliği uygulamaları arasında diş kaplama, ilk sıralarda yer alır. 

Kozmetik diş hekimi, kaplama malzemesini doğrudan dişin üzerine yerleştirir ve özel bir aletle şekillendirir. Kaplama, dişler üzerinde tamamen doğal görünür ve lekeleri gizler. Daha sonra diş hekimi, kaplama malzemesini diş üzerine sertleştirici bir ışıkla sabitler. 

Ardından doktor, istenen sonucu elde etmek için kaplamayı parlatır. Diş kaplama prosedürü, minimal invaziv bir estetik diş hekimliği prosedürüdür. Kızılay diş kaplama fiyatı, son derece uygundur ve düşük bütçesi olanlar için de etkili bir seçenektir. 

porselen lamine

Porselen Lamine ve Kompozit Lamine

Porselen veya kompozit lamine işlemi, her türlü kozmetik kusurları gizler. Çatlamış, rengi bozulmuş, pürüzlü veya çarpık dişler varsa lamineler, bu estetik kusurları maskeler. Kızılay lamine fiyatı, laminelerin ömrünün uzun olmasından ve doğallığından dolayı benzer yöntemlerden biraz daha fazladır.

Lamine prosedüründe diş hekimi tarafından yapılan ilk muayene ve konsültasyondan sonra öncelikle dişler, işlem için hazır hale getirilir. Diş minesinin bir kısmı, laminenin yerleştirilmesi için gereken boşluk kadar yontulur. Bir sonraki adım, dişin bir kalıbını yapmak ve bu kalıbı, hasta için benzersiz lamineler üretmek amacıyla diş laboratuvarına göndermektir. Lamineler, laboratuvar tarafından hazırlandıktan sonra dişlerin üzerine yapıştırılır.

ankara porselen lamine

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi, lekeli veya renksiz dişleri beyazlatmak ve estetik bir hale için harika bir tedavidir. Diş beyazlatma, sadece dişlerin rengini değiştirmek ve beyazlatmak için kullanılır; diğer kozmetik sorunları kapsamaz. Bu işlemde dişler, olduğu gibi kalır ve özel malzemelerle sadece renkleri parlatılır. 

Tedavi, renk değişikliğinin nedenine bağlıdır. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından Kızılay diş kliniğinde veya diş hekiminin dikkatli yönlendirmesinden sonra hastanın kendisi tarafından evde yapılabilir.

İlk ziyarette dişlerden bir ölçü alınır, ardından dişlerin beyazlatılması için görünen kısmında beyazlatma ajanı için dişlere tam olarak uyan bir atel yapılır. Atelin diş etlerine temas etmemesi önemlidir ve beyazlatma başlamadan önce beyazlatılacak dişler iyice parlatılır.

Diş hekiminde beyazlatma için %35 karbamid peroksit (yaklaşık %10-15 hidrojen peroksite karşılık gelir) içeren bir jel veya macun kullanılır. Jel, ayrı tepsiye yerleştirilir ve beyazlatma süresi muhtemelen 1-2 saattir. 

Evde beyazlatma için ise konsantrasyonu diş hekimi tarafından kullanılandan biraz daha az olan bir hidrojen peroksit kullanılır.  

Diş beyazlatma nasıl yapılır?

Diş Kronu

Diş kronu, önemli ölçüde çürük veya hasara sahip bir diş sorunun çözümlerinden biridir. Çünkü diş kronu, doğrudan dişlerin üzerine yerleştirilen rahat bir kapak görevi görür. 

Bu işlem, dişin hasarlı kısmını büyük oranda gizler ve gülüşü tamamen doğal gösterir. Ayrıca bu tedavi, dişi ek hasarlardan korur. 

Diş Köprüsü

Diş köprüsü, implantlar gibi dişlerin biri veya birkaçı kaybediliğinde kullanılır. Eksik dişin her iki tarafındaki dişler hazırlanır. Diş köprüsü, eksik bir dişin yerini doldurmak için kişinin diğer dişlerinin yanına yerleştirilen bir veya daha fazla basit yapay dişten oluşur. Bu tedavi yönteminde eksik dişin yanındaki komşu dişleri yontulur.

Bu yöntem, implant tedavisi ile aynı işlevselliğe sahiptir. Ancak implantın performansı, çok daha iyidir ve kalıcılığı diş köprüsüne göre çok daha uzundur. Diş köprüsü yönteminde diğer iki diş arasındaki boşluk yapay diş ile kapatılır.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, kaybedilen dişlerin yerini yapay dişlerin alması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kozmetik diş hekimliği uygulamalarından daha fazlasıdır ve tedavi edici bir diş prosedürüdür. Genel olarak implant tedavisi, tamamen kozmetik diş hekimliği grubuna dahil edilmez. 

İmplant tedavisi, her zaman hasta ile yapılacak konsültasyon ile başlar. İlk konsültasyon sırasında hastanın istekleri kaydedilir ve tedavi sırasında dikkate alınır. İmplant tedavisi sırasında, lokal anestezi veya genel anestezi altında kemik açığa çıkarılır ve matkapla diş implantı için kemikte bir boşluk hazırlanır. Daha sonra doktor, implantı açıkta kalan kemik seviyesine yerleştirir ve iyileşme sırasında mukoza ile kaplar. Kızılay implant tedavisi maliyetleri, müdahalenin karmaşıklığına ve zorluk derecesine bağlıdır. Seçilen malzemeler ve implant şekilleri de maliyetleri etkiler. 

ankara implant

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Düzensiz bir diş eti çizgisi, dişlerin sağlıksız veya hafif çarpık görünmesine neden olarak estetiği bozar. Diş hekimi, diş etinin yumuşak dokusunun bir kısmını dişeti alır ve simetrik bir gülümseme kazandırır.

Bir yanıt yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Kozmetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.