Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

ankara lamine kaplama

Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama Nedir?

Lamine diş kaplama, diş yüzeyine uygulanan düşük oranda aşındırma ve temizleme işlemi sonrası uygulanan ince porselen tabaka kaplama işlemidir. Bu yöntem ile diş dokusu kaybedilmeden, ince porselen kaplama ile estetik bir gülüş oluşturulması sağlanır. Lamine diş kaplama uygulaması, avantajları, kullanım süresi, uygulanmadığı kişiler ve bakımı hakkında bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Lamine Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Lamine diş kaplama uygulama aşaması hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Dişe uygulanacak olan porselen kaplama tabakası, ince bir yapıda hazırlanır.
 • İnce kaplama plakası hazırlama işlemi ile doğal görünüme en yakın kaplama elde edilir.
 • Bu aşamalar sonrası, diş yüzeyinin temizlenmesi ve düşük oranda aşındırılması işlemi uygulanır.
 • Aşındırma işlemi lamine kaplamanın dişe tam şekilde oturtulması için gerçekleştirilir.
 • Hazırlanan lamine ince porselen diş kaplamalarının, diş yüzeyine oturtulması ve yapıştırılması işlemi sağlanır.

Bu yöntemler ile tamamlanan tedavisi sayesinde sigara ve çay tüketimi sebebiyle dişleri sararan kişilerin, doğal ve beyaz görünümlü dişlere kavuşmaları mümkün hale getirilir. Lamine diş kaplama işlemi uzun süreli kullanım koşullarını destekleyen bir tedavi çeşididir. Lamine kaplama işlemi sonrası, dayanıklı diş ve düşme problemi yaşanmayan diş kaplaması kullanımı sağlanır.

Lamine Diş Kaplama İşlemi Avantajları

Lamine diş kaplama uygulama fırsatları şu şekilde sıralanırlar:

 • Lamina diş kaplamada kullanılan ince porselen tabaka sayesinde, çay, sigara, kahve lekeleri ile sararan dişlerin, sararma problemlerinin ortadan kaldırılması avantajı elde edilir.
 • Dişlerin doğal yapısı bozulmadan tedavi edilebilme avantajı elde edilir.
 • Tedavi sonucu doğal bir beyaz renge ve doğal diş formuna kavuşulması avantajı elde edilir.
 • Lamine kaplamalar ile tek bir dişe veya birden fazla dişe kaplama yapılması avantajı sağlanır.
 • Diş kaplamasında pürüzsüz bir yüzey oluşturulması avantajı sağlanır.
 • Sigara, çay, kahve tüketimi ile kararmaya sebep olmayan kaplama çeşidi kullanım avantajı elde edilir.
 • Kaplamada kırılma ve gerilme işlemlerine karşı yüksek dirençli porselen tabaka kullanım avantajı elde edilir.
 • Lamine diş kaplama işleminde kullanılan yapıştırıcının, medikal ve güçlü bir yapıştırıcı olması sebebi ile kaplamların düşmesi riskinin ortadan kaldırılması avantajı sağlanır.
 • Laminelerin uzun süre kullanılabilmesi avantajı sağlanır.

Lamine Diş Kaplama Kullanım Süresi

Lamine diş kaplama kullanma zamanı, ağız bakımının sağlanması halinde uzun yıllar boyunca devam eder. Dişleri düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve gargara yapılması işlemleri ile lamine kaplama kullanımı uzun yıllar boyunca sağlanır. Lamine dişim ömrünün kısalmaması için sert kabuklu yiyecekleri ağız ile kırmaktan ve tırnak yeme alışkanlığından kaçınmak gerekir.

Lamine Diş Kapama Kimler İçin Uygundur?

Lamine diş kaplamaya uygun kişiler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Dişlerinin fiziksel görünümünde bozukluk olan kişiler,
 • Dişleri arasında aralıklı görünüm olan kişiler,
 • Ortodontik tedaviye ek tedavi ihtiyacı duyan kişiler,
 • Ön dişlerinde kırık ve aşınma problemi olan kişiler,
 • Dişleri çarpık ve eğri olan kişiler,
 • Sigara kullanımı sebebiyle diş rengi sararan kişiler,
 • Diş yapısında genetik açıdan bozukluk bulunana kişiler, lamine diş kaplama tedavisi için uygun olan bireylerdir.

Lamine Diş Kaplama Kimlere Uygulanmaz?

Lamine diş kaplama uygulanmayanlar hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • Gece uyku sırasında dişlerini sıkma problemi olan kişiler,
 • Çene yapısında bozukluk olan kişiler,
 • Tırnak yeme problemi olan kişiler,
 • Diş çapraşıklığı fazla olan bireyler,
 • Yüksek oranda diş eti çekilme problemi bulunana kişiler, lamine diş kaplama yöntemi için uygun olmayan bireylerdir.

Bu gibi durumlarda ortodontik tedavi süreçleri ve gece plağı kullanımı ile problemlerin ortadan kaldırılması sağlanıp, lamine diş kaplama yapılma aşamasına geçilir. Lamine diş kaplama işlemi sonrasında da doktor tavsiyesi ile belirlenen süre boyunca gece plağı kullanımı sağlanır.

Lamine Diş Kaplama Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Lamine diş kaplamaya bakım uygulama işlemi hakkında detaylar şu şekilde sıralanırlar:

 • Lamine diş kaplama işlemi sonrası, kişi geceleri diş sıkma problemine sahip ise gece plağı kullanımı sağlanır.
 • Lamine diş kaplama bakımında düzenli olarak diş fırçalanır.
 • Diş ipi kullanımı bakım için sağlanır.
 • Lamine diş kaplama sonrası diş gıcırdatma alışkanlı bulunuyorsa, gece plağı kullanımı sağlanır.
 • Bakım için altı ay sonra diş hekimine gidilmesi ve lamine uygulamanın durumunun kontrolünün yapılması sağlanır.
 • Lamine diş kaplama bakımı için tırnak yeme alışkanlığı bırakılmalı ve diş ile sert yiyeceklerin kırılması önlenmelidir.

Lamine diş fiyatları ağız yapısına ve uygulanacak tedaviye göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle lamine diş fiyatını öğrenmek için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

 

Diş estetiği

Lamine Diş Kaplama Neden Yaptırılmalıdır?

Lamine diş kaplamanın gerekliliğine bakıldığında; kaybetme tehlikesi ile karşılaşılan dişlerin kaybedilmemesi için uygulanması gereken bir tedavidir. Estetik kaygı duyanların dişlerini daha hizalı, estetik bir hale getirmesinin yanı sıra; ağız ve diş sağlığını da sağlayan bir uygulamadır. Dayanıklılığını kaybetmiş olan, aşınan ve kırılma tehlikesi bulunan dişlerin kurtulması için kullanılan bir tedavidir.

Lamine Diş Kaplama Tedavisi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lamine diş tedavisinden önce dikkat edileceklere bakıldığında; öncelikle hastanın kendisine uygun bir estetik görünüm talep etmesi gerekmektedir. Lamine diş kaplama uygulamasını yaptıranların dişlerinin görünümüne bakarak, her beğenilen diş yapısının talep edilmemesi gerekmektedir. Hastaların dişlerinin yapıları, şekli, büyüklüğü, yerleşimleri, ağız ve diş etlerinin yapısı gibi kriterler göz önüne alınarak en uygun estetik görünümü sağlayacak şekilde bir tedavi planı hazırlanmalıdır. Dolayısı ile dişler ile uyumlu bir estetik tedavi olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lamine Diş Kaplama İçin Önemli Noktalar Nelerdir?

Lamine diş tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Tedavi sırasında hasta ve diş hekimi arasındaki iletişimin kopmaması gerekmektedir. Hastanın beklentilerini hekimin net bir şekilde anlamış ve buna göre bir yol çizmiş olması gerekmektedir.
 • Lamine diş kaplama tedavisi süresince herhangi bir problem ile karşılaşılması durumunda, bu problemin hekime direkt olarak bildirilmesi gerekmektedir. Problemin herhangi bir nokta atlanmadan anlatılması istenmektedir.
 • Diş rengi seçiminde, doğal dilerin rengi ile uyumlu olabilecek bir renk seçilmelidir. Elektronik renk ölçüm cihazlarından ve renk paletlerinden yararlanarak en doğal gösterecek rengin belirlenmesi gerekmektedir. Dudaklarında dolgu olanlar veya bu tarz bir işlem yaptıracak olanlar da bu konuda doktorlarını bilgilendirdikten sonra buna göre bir renk seçmelilerdir.

Lamine Diş Kaplamanın Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Lamine diş kaplama uygulamasının süresi; izlenecek olan tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Diş etlerine veya daha estetik bir görünüm kazanmak adına dişlere ekstra bir müdahalede bulunulması gerekmez ise; ortalama olarak 2 veya 3 seansta lamine diş kaplamaları hasta kullanmaya başlayabilmektedir. 7-10 gün içerisinde tedavi tamamlanabilir. Ancak dişlere bir tedavi uygulanması veya dişlerin düzeltilmesi gerekir ise; bu durumda tedavi süresi iki haftadan daha uzun sürebilmektedir.

Lamine Diş Kaplamanın Dezavantajı Var Mıdır?

Lamine diş kaplamanın eksilerine bakıldığında; diğer uygulamalar ile kıyaslandığında daha maliyetli olduğu görülmektedir. Daha yüksek estetik görünüm ve sağlamlık için yurt dışından ithal edilen malzemeler ile tedaviler gerçekleştirilir. Ayrıca lamine kaplamaların uygulama aşamaları yoğun bir hassasiyet gerektirmektedir. Yapılan en ufak bir hata, diş kaplamasının baştan yapılmasına neden olabilmektedir. Tedavi sonrasında da kısa bir süre soğuk ve sıcak hassasiyeti yaşanabilmesi, lamine diş kaplamanın olumsuzlukları arasında sayılabilmektedir.

Lamine diş kaplama uygulamasında eğer prosedürler doğrultusunda özenli bir tedavi yapılmamış ise; düşme riski bulunmaktadır. Bunun yanı sıra; yapıştırma işlemi gerçekleşene kadar oldukça kırılgan olmaktadır. Bu yüzden en ufak bir hatada kırılması muhtemel olmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

15 Adet “Lamine Diş Kaplama Yorumları” Bulundu

 1. Uzun araştırmalarım sonucunda diş sağlığımı ömer beye emanet etmeye karar verdim. İyi ki öyle yapmışım iyi bir tedavi sonrasında diş sağlığıma kavuştum. Çevremde diş problemi yaşayan tüm arkadaşlarıma ömer beyi tavsiye ediyorum. İlgisinden ve yardımlarından dolayı kendisine ve tüm ekibine çok ama çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

  • Nuray hanım. Öncelikle bizi tercih ettiğiniz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Siz ve tavsiye ettiğiniz tüm hastalarımız bizim için çok değerli. Memnuniyetleri için elimizden geleni yaptığımızı bilmenizi isteriz.

 2. Ömer Bey işinde gerçekten de çok başarılı. Kendisi tanıdığım en iyi diş hekimi, diş üzerinde bir mimar gibi çalışıyor. Kliniği çok hijyen her yer tertemiz. Ekibi de Ömer bey gibi güler güzlü. Yapacağı işi detayına kadar size anlatarak neler yapacağını bilmenizi sağlıyor kendisi çok güven verici. Diş problemleriniz varsa kesinlikle Ömer beye uğramanızı tavsiye ederim.

  • Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz Zahide Hanım. Hastalarımızı memnun görmek bizim için çok değerli.

 3. Ömer beyin diş hekimim olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. yıllar önce başka bir diş doktoruna porselen kaplama yaptırdığım ve sorun yaşadığım dişlerimi değiştirmek için gittim Ömer beye. Şuan da dişlerimle ilgili hiç bir sorunum kalmadı. Titizliği, üslubu, özeni ve iletişiminden öyle etkilendim ki çevremdeki tüm arkadaşlarıma tavsiye etmeye başladım.

 4. Yenilenmiş muayenehanesiyle düşünmeden gidebileceğiniz en iyi diş kliniği. Ömer beyin güler yüzlü olması, ekibinin ilgisi ve kliniğin temizliği çok iyi. Diş tedavimden çok memnun kaldım. Ailecek bundan sonra sadece Ömer beyin kliniğine gideceğiz. Kendisine bir kez daha buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

  • Onur Bey, Değerli yorumunuz için kendim ve Ekibim adına teşekkür ederim. Memnuniyetiniz bizleri daima motive etmektedir. Size ve ailenize sağlıklı günler dileriz.

 5. Ömer Beyin tedavilerinin metini duymuştum. Dişlerimden memnundum ama renginden emin değildim. Çene yapımda da bozukluk yoktu. Lamine kaplama yapılması gerektiğine karar verdik. Tedavi sürecimde de sonrasındaki süreçte de neler yapılması gerektiğini gayet açık bir dille anlattı. Dişlerimden şuan çok memnunum. Kontrollerimi aksatmayacağım.

  • Merhaba Pınar hanım. Memnun kalmanıza ve memnuniyetinizi samimi duygularla bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 6. Dişlerimi kontrol için gittiğim klinikte birçok işlem yaptırdım. Titiz çalışmasından dolayı Ömer beye sonsuz teşekkür ederim. Güler yüzlü çalışanlar ve samimi bir ortam. Ankara’ya böyle bir yer kazandırdığınız için çok teşekkürler.

  • Nazif beye güzel yorumu için ekibim ve kendi adıma çok teşekkür eder, Sağlıklı günler dileriz.

 7. Dişlerimin doğal yapısı bozulmadan lamine kaplama tedavisi uygulandı. Sonuçlar gayet açık ve müthiş oldu. Artık dişlerim daha sağlam ve bembeyaz görünüyor. Teşekkürler Ömer Bey.

  • Feyza hanım tedaviniz’den memnun kalmanıza çok sevindik. Lamine dişlerinizle sağlıklı günler dileriz.

 8. Ömer Bayar’dan lamine diş kaplama hizmeti aldım. Dişlerim istediğim görünümde değildi. Gülerken ve konuşurken diş rengimden rahatsızlık duyuyordum. Hekimimiz uygun seanslarda dişlerime güzel görünüm vererek kliniğinden beni güzel uğurladılar. Her zaman tercihim burası olacaktır.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 15 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Lamine Diş Kaplama ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.