Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/omerbyr/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vc-shortcode-autoloader.php on line 64
Ön Diş Estetiği Ankara - Ankara - Dr. Dt. Ömer Bayar

Ön Diş Estetiği Ankara

Ön Diş Estetiği Ankara

Ankara’da ön diş estetiği; ön dişlerin gülme ve konuşma sırasında en çok göze çarpan bölüm olması ile beraber önem kazanmaktadır. Ön diş estetiği Ankara uygulamalarının daha uzun süre etkili olması için tedaviden sonra belirli periyotlarda diş hekimlerimize kontrole gelinmesi gerekmektedir. Her hastamız için ihtiyaç duyulan tedavi farklı olmaktadır. Diş şekli, rengi ve dişlerin sıralanışı gibi faktörler göz önüne alınarak ön diş estetiği yapılmaktadır. Yapılan estetik uygulama sonucunda diş ve diş eti birleşiminin sağlıklı olması, yapılan uygulamanın vücut ile biyolojik olarak uyumlu olması gerekmektedir.

Ön diş estetiği Ankara
Ön diş estetiği Ankara

Ön Diş Estetiği Hangi Problemlerin Tedavisinde Tercih Edilir?

Ön diş estetiği tercih edilen problemler aşağıda verilmiştir:

 • Ön dişlerinde çürük olan hastalarımıza ön diş estetiği yapılmaktadır.
 • Ön dişlerinde kırık veya çatlak olan hastalarımız için ön diş estetiği uygun bir tedavidir.
 • Ön dişlerinde renklenmiş bir görünüm olan hastalarımıza ön diş estetiği yapılmaktadır.
 • Diastema adı da verilen ayrık diş problemi olan hastalarımızın aralıklı ön diş yapısının düzeltilmesi için ön diş estetiği yapılmaktadır.
 • Ayrık veya eğri olan ön dişleri düzeltmek için ön diş estetiği yapılmaktadır.
 • Eksik veya kaybedilmiş ön dişlerin tedavisinde ön diş estetiği yapılmaktadır.

Ön Diş Estetiği Tipleri Nelerdir?

Ön diş estetiği sınıflandırmaları aşağıdaki gibidir:

 • Diş ve diş etlerine dental materyal eklenmesi ile beraber daha estetik bir görünüm elde edilebilmektedir. Diş eti greftleri, porselen ve zirkonyum kaplamalar, laminate, empress kaplamalar; buna örnek olabilmektedir.
 • Enameloplasti, gingivektomi gibi diş ve diş etlerinden madde kaldırılması ile diş estetiği yapılabilmektedir.
 • Diş beyazlatma, repigmentasyon gibi madde ekleyip çıkartılmasına gerek kalınmamış olunan işlemler; ön diş estetiğine dahil edilebilmektedir.
 • Dişleri hareket ettirerek estetik bir görünüm sağlamak, yani ortodontik tedavi ile ön diş estetiği yapmak mümkündür.

Ön Diş Estetiğinde En Çok Tercih Edilen Malzemeler Nelerdir?

Ön diş estetiğinde kullanılan malzemelere bakıldığında; hastalarımızın doğal diş yapısını taklit edebilecek, doğal dişten ayırt edilemeyecek malzemeler tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile beraber doğal diş renginin elde edilmesi daha kolay hale gelmiştir. Örnek vermek gerekir ise; 10 yıl öncesine kadar porselen diş kaplamaları ile doğal bir görünüm elde edilemezken, günümüzde böyle bir problem yaşanmamaktadır.

Ön diş estetiği Ankara
Ön diş estetiği Ankara

Ön diş estetiği Ankara için kullanılacak olan madde seçilirken, ışık geçirgenliği olan bir madde olmasına özen gösterilmelidir. Tam seramik, empress ve zirkonyum gibi malzemeler; ön diş estetiği için uygun olmaktadır.

Ön Diş Estetiği Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Ön diş estetiği tedavisinde uygulanacak olan yöntem belirlenmeden önce hastalarımıza detaylı bir muayene yapılmaktadır. Konuşma şekillerinden ve gülüş yapılarından ne kadar memnun olduklarına bakılmaktadır. Alınan ölçüler ve bilgisayar destekli fotoğraflar ile beraber hastalarımızın şikayetlerine göre tedavi belirlenmektedir. Şikayetlere göre uygulanabilecek tedaviler ise şöyledir:

 • Ön dişler, arka dişlere göre daha göz önünde bulunduğu için kontrolsüz ilerleyen çürükler sonucunda kanal tedavisi uygulanması gerekebilmektedir. Madde kaybı miktarı fazla ise; kaplama tedavisi uygulanabilmektedir. Diş rengindeki değişimler için devital beyazlatma ve kaplama işlemleri etkili olmaktadır. Porselen lamine tedavisi de tercih edilebilmektedir.
 • Kırılan dişlerde travmaya bağlı olarak nekroz olması, çatlak dişlerde hassasiyet yaşanması gibi durumlar; kanal tedavisi uygun olmaktadır. Kırık dişlerde röntgen ile çevredeki dişler incelendikten sonra kompozit dolgu tedavisi uygulanabilmektedir. Ayrıca tam seramik veya zirkonyum kaplama yapılmasının bir sakıncası olmamaktadır.
 • Daha önce kullanılmış olan ilaçlar, geçirilen ateşli rahatsızlıklar, ağız ve diş sağlığına özen gösterilmemesi gibi durumlarda; dişler renklenmiş bir görünüm elde edebilmektedir. Dişlerdeki renk değişiminin sebebine bağlı olarak diş beyazlatma işlemi ile başarı sağlanıp sağlanamayacağına bakılmaktadır. Aşırı renk değişimi görülmüş ise; lamina diş tedavileri uygulanmaktadır. Diğer durumlar ise; diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır.
 • Ön dişlerin yapısının aralıklı, eğik veya eksik olması durumunda; diş teli ile daha estetik bir görünüm sağlanabilmektedir. Ayrıca implant diş üzerine porselen lamine veya zirkonyum kaplama uygulanarak eksik dişlerin tedavisi yapılabilmektedir.

Ön Diş Estetiğinin Yapılması Gerekli Midir?

Ön diş estetiğinin gerekliliğine bakıldığında; ön dişlerinde problem olan hastalarımızın dişleri estetik bir görünüme sahip olmadığı için özgüven eksikliği yaşayabilmektedirler. Sağlıklı ve genç bir görünümleri olmamaktadır. Ayrıca ön dişlerinde kayıp olması halinde; bazı harfleri telaffuz ederken zorlanmaktadırlar. Dolayısı ile hem estetik hem de fonksiyonel açıdan daha sağlıklı dişlere sahip olabilmeleri için ön diş estetiği yaptırmaları gerekmektedir.

Ön diş estetiği Ankara
Ön diş estetiği Ankara

Ön Diş Estetiğinde Başarı Oranı Nasıldır?

Ön diş estetiği ile estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür. Gelişen teknoloji ile beraber başarı oranı oldukça yüksek olan bir tedavidir. Hastalarımızın diş yapılarına herhangi bir müdahale yapılmasına gerek duyulmadan, ön diş estetiği sonrasında ortaya çıkabilecek sonucun tedavi öncesinde görülebilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede ön diş estetiği Ankara tedavisinin daha doğru ölçülerle, doğru şekilde yapılması sağlanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Ön Diş Estetiği Ankara ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.