Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/omerbyr/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vc-shortcode-autoloader.php on line 64
Pembe Estetik Nedir? - Ankara - Dr. Dt. Ömer Bayar

Pembe Estetik Nedir?

Pembe Estetik Nedir?

Pembe estetik diş eti estetiğinin diğer adıdır. Estetik gülüş dendiği zaman akla yalnızca dişler gelmemelidir. Diş etleri de güzel gülümsemelerin olmazsa olmazlarındandır. Diş etinde estetik yapılırken amaç, sağlıklı diş etlerine sahip olmaktır. Sağlıklı bir diş etine sahip olan kişinin diş etleri pembemsi renkledir ve sıkıdır. Sorunlu diş etleri ise kırmızımsı ya da kahverengi olabilir. Sorunlu diş etleri kanar ve ağrı yapar. Diş etlerinde sık görülen şişlik ve kırmızılıklar da sağlıksız diş etlerine işaret eder. Böyle durumlarda ilk önce diş etinin tedavi edilmesi şarttır. Uzman hekim hastanın diş taşlarını temizler ve diş eti küretajı gibi farklı tedaviler uygular.

Pembe estetik nedir
Pembe estetik nedir

Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Pembe estetik yapılması için hekim ön tarafta ortada yer alan ve iki dişin tepe noktasında bulunan diş etinden geçen hayli çizgiyi hafif şekilde dudağa dokundurur. Ağızda bulunan diş etlerinin ağız içinde uygun forma kavuşturulması gerekir. Bazı insanlarda dişler mükemmel denecek forma sahip olmasına rağmen, diş etlerinde problemler gülüşün kötü görünmesine neden olabilir. Bu nedenle ilk olarak Pembe estetik yapılırken diş etinin düzenlenmesi gerekir. Diş etinde yapılan küçük düzeltmeler bile harika sonuçlar vermektedir.

Çekilmiş Diş Etleri için Pembe Estetik Nasıl Yapılır?

Çekilmiş diş etleri en sık karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu problemlerle karşılaşan bir kişinin kök yüzeylerini bile görmesi mümkün olabilir. Diş kronu çok uzun görünür. Böyle bir durumda  Pembe estetik yapılarak diş etlerine ilave edilmesi gerekir. Diş etlerinin kök yüzeyinin kapatılması için diş eti grefti konulmaktadır. Böylece hem dişler hem de diş etlerinin sağlığı sağlanmış olur. Diş eti estetiği yapıldıktan sonra çekilmenin tekrar etmesini önlemek gerekir. Bunun için estetiğin daha ilk aşamasında çekilme problemine neyin yol açtığını bulmak gerekir.

Pembe Estetik Neden Yapılır?

Pembe estetik nedir
Pembe estetik nedir

Pembe estetik yapılması nedeni karşılaşılan diş eti problemleridir. Diş etinde en sık karşılaşılan problemler arasında şişme, kanama, morarma, iltihap gelmektedir. Pembe estetik yapılırken bu sağlıksız durumlara müdahaleye öncelik verilir. Problemler için uygun tedaviler uygulandıktan sonra kişinin ağız hijyenine önem vermesi gereklidir. Kişisel bakım yapılmadığında kişinin yeniden diş eti problemi yaşama ihtimali oldukça yüksektir. Hekim hastaya kişisel ağız bakımının nasıl yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Plastik estetik yapılırken lazer tedavilerden faydalanıldığında, tedavi süreci kısalır ve sorunun tekrar etme ihtimali azalır. Diş etleri mekanik şekilde temizlenir ve diş etlerinde problem çıkmasına neden olan bakteriler dişten uzaklaştırılmış olur.

Gummy Smile için Pembe Estetik

Gummy Smile gülümseme sırasında diş etlerinin çok fazla görülmesine neden olan soruna verilen isimdir. Kişide gülümseme sırasında diş etlerinin çok görünmesi rahatsızlık verir. Gummy Smile için pembe estetik yapıldığı sırada, gülerken fazla olan diş etlerinin tespiti yapılır. Daha sonra lazer ve koter kullanılarak rahat ve acısız şekilde diş etlerinin uygun seviyeye getirilmesi sağlanır. Cerrahi işlem sırasında lazer kullanılması kanamanın azalmasına yardımcı olur. Ayrıca diş etlerinde iyileşme sürecinde de kısalma olur. Pembe estetik sonrasında diş etlerinin normal miktarda görünmesi ile kişi öz güvenine yeniden kavuşur. Rahat rahat güler.

Diş Eti Çekilmeleri için Pembe Estetik

Diş Eti Çekilmeleri özellikle ileri yaşla birlikte ortaya çıkmaktadır. Diş eti çekilmesi yaşayan kişilerin diş etlerinde siyah boşluklar meydana gelebilir. Bu boşluklar kişiyi çok rahatsız eder. Diş etlerinde çekilme olduğu zaman dişler daha uzunmuş gibi görünür. Bu da yine görünümün bozulmasına yol açar. Hastalara uzun dişlerin olması halinde diş eti tedavisi ile diş eti eklemesi yapılması gerekmektedir. Cerrahi teknikler özellikle son senelerde çok geliştiği için bu işlemler zorlanmadan, acısız ve kısa süre içinde başarı ile tamamlanmaktadır.

Koyulaşan Diş Etleri için Pembe Estetik

Pembe estetik nedir
Pembe estetik nedir

Koyulaşan Diş Etleri Diş eti çekilmesine çoğu zaman diş eti siyahlaşmasının da eklenimesidir. Özellikle esmer kişilerin diş etleri koyu renge dönebilir. Açık pembe renkli olması gereken diş etleri siyahlaştığı zaman kişi görüntüsünden rahatsız olmaya başlayacaktır. Diş etlerinde koyulaşmaya neden olan melanin adı verilen renk pigmentidir. Bu gibi renklenmeler ile yaşamak zorunda değilsiniz. Çünkü yaklaşık 15 dk içinde bu renklenmelere elveda edebilirsiniz. Diş eti koyulaşması tedavisinde de yine lazerden faydalanılmaktadır.

Botoks ile Pembe Estetik

Botoks tıbbın diğer alanlarında kullanıldığı gibi, diş hekimliğinde de kullanılmaktadır. Dişler eğer yeterince ve düzgün şekilde temizlenmez ise diş aralarında zamanla besinler birikmeye başlayacaktır. Besin artıkları da bakteri üretir. Bu durum bakteri plağı olarak adlandırılmaktadır. Bakteri plakları nedeni ile dişte çürükler, iltihaplanmalar ve diş eti problemleri ortaya çıkar. Pembe estetik nedir? Sorusu tam da bu noktada devreye giriyor. Bütün bu problemlere çözüm için botokslu pembe estetikten faydalanabilirsiniz. Botoks etkisini ortalama 6 ay ile 12 ay arasında kayıp edecektir.

Bir yanıt yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Pembe Estetik Nedir? ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.