Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/omerbyr/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/autoload/vc-shortcode-autoloader.php on line 64
Sağlık Turizmi - Ankara - Dr. Dt. Ömer Bayar

Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Sağlık temelli turizm, sağlık hizmetlerinde dünyanın farklı alanlarında, faklı tedavi tekniklerinden faydalanmak amacıyla gerçekleştirilen seyahatleri içerir. Ülkesinde yer alan tedavi koşullarının daha üstünde bir başarı oranı ile başka ülkelerde tedavi sağlayabilecek kişiler, sağlık turizmi kapsamında seyahat gerçekleştirirler. Sağlık turizmi aynı zamanda, tedavi koşullarına ilişkin avantajlı fiyatların elde edilmesi, ülkeler arası yapılan anlaşmalar ile tedavi koşullarından yararlanılabilinmesi koşulları ile de desteklenir. Sağlık turizmi türleri, Türkiye’de sağlık turizmi ve sağlık turizminin neden tercih edildiği alt başlıklardan öğrenilir.

Sağlık Turizmi Türleri

Sağlık turizmi çeşitleri şu şekilde sıralanırlar:

  • Termal temelli sağlık turizmi,
  • Medikal temelli sağlık turizmi,
  • Engelli tedavileri sağlık turizmi,
  • Yaşlı hastalıkları tedavisi sağlık turizmi, sağlık turizm çeşitleridir.

Termal sağlık turizm koşulları ile doğal kaynaklardan yararlanılarak tedavi olankları sağlanırken, medikal turizm seçeneklerinde bir çok farklı hastalık tipine ait tedavi koşulları için farklı ülkelere ulaşım sağlanır. Engellilere özel rehabilitasyon tedavileri ve tanı koşullarının değerlendirilmesi için farklı ülkelerin sağlık uygulamalarından faydalanılırken, yaşlılarda görülen kronik hastalıklar için faklı ülke sağlık birimleri ile tedavi koşulları sağlama olanağı elde edilir.

Türkiye’de Sağlık Turizmi

Türkiye’nin sağlık turizmi, Avrupa standartları düzeyinde koşullara sahiptir. Türkiye’de sağlık sektörü tedavi uygulamalarına ve kaplıca kaynakları ile tedavi uygulamalarına bağlı olarak sağlık turizmi açısından pozitif koşullar sağlanır. İyi yetişmiş ve alnında uzman doktor kadrosu varlığı ve başarılı tedavi sonuçları oranları ile Türkiye sağlık turizmi gelişmeleri yüksek ivmeli şartlar içerisinde gözlemlenir. Cerrahi alanlarda sahip olunana deneyimler ve tedavi koşullarında kullanılan teknoloji teknikleri ile sağlık turizmi desteklenir.

Sağlık Turizmi Neden Tercih Edilir?

Sağlık turizmi seçimi sebepleri şu şekilde sıralanırlar:

  • Bir kişinin başka bir ülkede aynı tedavi koşullarını daha düşük maliyet ile sağlaması,
  • Tedavi gördüğü ülkede hem tıbbi kaynaklardan hem de doğal kaynaklardan coğrafi konum gereği yararlanabilmesi,
  • Tıbbi operasyonlarda yüksek başarı oranı sağlanan koşullarda başka ülke sağlık kapsamlarında tedavi alabilmesi,
  • Tıbbi operasyonlara ek olarak, sağlık turizmiyle saç ekimi, estetik gibi işlemlerden başarı oranı yüksek koşullarda yararlanılması, sağlık turizminin tercih edilme sebepleridir.

Sağlık turizmi tercihlerinde başarılı bir ivmeye sahip olan Türkiye, hem tıbbi hem de medikal alanlarda tedavi koşulları için yurtdışı ülke vatandaşlarınca ziyaret edilir.

Plastik cerrahi alanında sağlık turizm başarısı kapsamlarında 9. Sırada yer alan Türkiye, 200 bin cerrahı ile uluslararası kapsamda sağlık hizmeti sunar. Aynı zamanda, tıbbi ve cerrahi tedavi uygulamalarında daha düşük maliyet ile birçok ülkede yer alan aynı tedavi koşullarını sunan Türkiye, sağlık turizmi açısından tercih edilir coğrafi alan haline gelir.

Bir yanıt yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Sağlık Turizmi ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.