Zigoma İmplant Tedavisi

Zigoma İmplant Tedavisi

Zigoma İmplant Tedavisi

Elmacık kemiği implant uygulaması, üst çenedeki kemik yapısının büyük bir bölümünü yitiren hastalar için geliştirilmiştir. Üst çene kemiğine implant yerleştirecek düzeyde kemik bulunmadığında, uzun İmplantlar kullanılmakta ve elmacık kemiğinden destek alınmaktadır. Üst çene dişlerini sabitlemek için elmacık kemikleri yeterli güce ve sağlamlığa sahiptir. Ankara Zigoma implant uygulamasında, 4,5 ila 5 cm aralığında implant vidaları kullanılmakta ve hastaların üst diş protezlerine sahip olması sağlanmaktadır.

Zigoma İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Zigoma implant tedavisinin uygulaması esnasında, normal implant operasyonlarına göre daha dikkatli davranılması gerekir. Alanında uzman olan hekimler tarafından gerçekleştirilen bu operasyon, üstün bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Üst çenesini, herhangi bir kaza veya çene tümörü sebebiyle kaybeden hastalar da zigoma implant tedavisine alınmaktadır. Tedavi süreci içerisinde, hastalara protez çene hazırlanmaktadır. Zigoma implant uygulaması, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Elmacık kemiklerin doğru, yeterli miktarda oyuklar açılmakta ve implant vidaları doğru açıda yerleştirilmektedir. İmplant vidalarının yerleştirilmesinin ardından, geçici diş protez takılır ve İmplantlar iyileşmeye bırakılır. 3 ay sonunda, asıl diş protezleri implantlara yerleştirilmektedir.

Zigoma İmplant Uygulamasının Avantajları

Zigomo implant operasyonunun getirileri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Üst çene kemiği bulunmayan hastalar, operasyon sonrasında protez çeneye ve protez dişlere sahip olmaktadır.
  • Çene kemiği yeterli güçte olmayan ve bu sebeple implant yaptıramayan hastaların, elmacık kemiklerinden destek alarak protez dişlere sahip olması sağlanır.
  • Kemik erimesi problemi yaşayan hastaların, kemik tedavisi almadan implant yaptırması sağlanır.
  • Elmacık kemiklerinin gücü sayesinde, tüm hastaların implant yaptırma olasılığı bulunur.
  • Kanser ve tümör sonucunda çenesini kaybeden hastalar da zigomo implant operasyonuna alınabilir.
  • Operasyonun ardından, İmplantların üzerine uygun diş protezleri yerleştirilir ve hastalar dişlerini kullanmaya başlayabilir.

Zigoma İmplant İyileşme Süreci

Zigoma implant ameliyatı sonrasında, çok sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Hastalar tam olarak ayılmadan, katı besinlerin tüketilmemesi gerekir. Ameliyattan çıkılmasının ardından, ilk 24 saat boyunca buz takviyesi yapılmalıdır. Ameliyat bölgelerine, dışardan buz desteği sağlanarak kanama durdurulmaktadır. Her 10 dakikada bir olacak şekilde, 24 saatlik süreç içerisinde sürekli buz takviyesine davam edilir. 3 aylık iyileşme süresi boyunca, doktor tarafından belirtilen beslenme diyetinin dışına çıkılmamalıdır. 3 ayın sonunda, asıl diş protezleri takılır ve bu protezlerle, istenilen besinler tüketilebilir. Daimî protezlerin takılacağı döneme kadar, sadece yumuşak besinlerin tüketilmesi gerekir. İmplantların kemikle kaynaşması için sert besinlerden uzak durulmalıdır. Zigoma implant iyileşme sürecinin ardından, daimî protezlerin gerçek dişlerden hiçbir farkı olmayacaktır.

Etiketler:, , ,