Gömülü Köpek Dişi Çekimi

Gömülü Köpek Dişi Çekimi

Gömülü Köpek Dişi Çekimi

Gömülü köpek dişi çekim işlemi, hastanın yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Bu dişler 13 yaşına kadar ağız içerisindeki yapısını alması sebebiyle diş yapısının incelenmesi için Ankara gömülü köpek dişi çekimi için yaş döneminin beklenmesi gerekmektedir.

Gömülü köpek dişinin çekiminden önce bu dişlerin farklı yollarla diş yapısına entegre edilmesi sağlanmaktadır. Cerrah operasyon ya da ortodonti tedavisi ile bu işlem sürdürülebilmektedir. Fakat bazı durumlarda hiçbir şekilde diş yapısına entegre edilememektedir. Bu durumda da diş çekimi gerekli olmaktadır.

Gömülü köpek dişi çekimleri diş ağrısının yanı sıra farklı belirtilerin de olmasını gerektirmektedir. Çene ağrısı, yanakta şişlik gibi belirtilerin de meydana gelmesi ile diş hekimi tarafından çekim işlemi gerekli görülebilmektedir.

Gömülü Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Ankara Gömülü diş çekme operasyonu, diğer diş çekimlerinden farklı olarak hastaya genel anestezi uygulaması yapılarak uygulanan bir operasyondur. Diş çekimi, sinir bölgesindeki hassas bir işlem ile sürdürüleceği için lokal anestezi yeterli olmamaktadır.

Bu operasyon, çene kemiği üzerinden yapılmaktadır. Çene kemiğine ulaşmak için özel materyaller kullanılarak bir bölüm açılması sağlanmaktadır. Bu bölümden çene kemiği üzerinde oynama yapılarak işlem sürdürülmektedir.

Ankara Gömülü köpek dişi çekimi operasyonu, dişin tek parça halinde alınmasıyla yapılmamaktadır. Bu şekilde yapılacak olan işlem yan taraftaki diğer dişlere zarar verebilmektedir. Bu sebeple diş, küçük parçalara ayrılarak alınmaktadır.

Diş çekimi sonrasında yapılan dikişler, ağız ve diş yapısına göre kendiliğinden eriyerek yok olabilmektedir. Fakat bazı durumlarda dikiş işleminin yanı sıra gazlı bez ile kapatarak tedavi sonlandırılmaktadır.

Gömülü Köpek Dişi Çekimi Hastalara Öneriler

Gömülü köpek dişi çekimi öncesi ve sonrasında yapılacaklar, genel diş çekim standartlarının yanı sıra özel birtakım önerileri de içermektedir. Bu önerilerden bazıları şunlardır:

  • Sigara ve tütün tüketimine uzun süre ara verilmesi gerekmektedir. Diş yapısında olumsuzluklara neden olan bu tüketimler önemli ölçüde risk oluşturmaktadır.
  • Ağız ve diş bakımı, diğer operasyonlarda olduğu gibi bu operasyon için de önem arz etmektedir.
  • Diş çekimi operasyonundan önce anamnez almakta olan uzmana, kullanılan ilaçlar ve kronik hastalıklar hakkında detaylı ve doğru bilgilendirmenin yapılması ameliyat sonrasındaki tedavi süreçlerinin sağlıklı ilerlemesini sağlamaktadır.
  • Uzman hekim tarafından verilen ağız gargaralarının hem gömülü köpek dişi çekimi işlemi öncesinde hem de sonrasında kullanılması önemli olmaktadır.

İltihaplı durumlarda ameliyat öncesinde hastane yatışı ile tedavi yapılacağı bilinmeli ve hasta tarafından bu süreç onaylanarak diş çekimi işlemine başlanması gerekmektedir.

Etiketler:, , , , , , ,