Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024

Gülüş tasarımı fiyatları; hastadan hastaya göre değişmektedir. Ankara gülüş tasarımı fiyatları 2024 yılında hastalarımıza uygulanacak olan tedavilere, bu tedavilerde kullanılacak olan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Hastalarımızın estetik açıdan dişlerini ve diş etlerini düzeltebilmek için gülüş tasarımı uygulanmaktadır. Birçok işlemin bir arada gerçekleştirildiği bir tedavi olduğu için tedavi süresi hastalarımıza uygulanacak olan tedavilere göre değişiklik göstermektedir.

Gülüş tasarımı fiyatları 2024
Gülüş tasarımı fiyatları 2024

Gülüş Tasarımı Tedavisinin Uygulanabileceği Kişiler Kimlerdir?

Gülüş tasarımına uygun hastalarımız; 18 yaşını doldurmuş olan, hamilelik veya emzirme döneminde olmayan hastalarımızdır. Gülümsemesinden memnun olmayan ve dişlerinde problem olan bütün hastalarımız, gülüş tasarımı yaptırabilmektedirler.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024 Senesinde Artış Gösterdi Mi?

2024 yılında gülüş tasarımı ücretlerinin artışı, önceki yıllara oranla daha fazla oldu. Türk Diş Hekimleri Birliği’nin her sene açıkladığı fiyatlara göre işlemler için ücretler belirlenmektedir ve bu doğrultuda 2024 yılında da ücret artışı görülmektedir.

Gülüş Tasarımının Nasıl Yapılacağını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Gülüş tasarımı uygulamalarının belirleyicileri aşağıda verilmiştir:

 • Hastalarımız daha genç ve dinç görünmek isteyebilmektedirler. Bunun için yetişkinlik dişlerinin daha uzun ve belirgin hale getirilmesi yeterli olmaktadır.
 • Dişler zaman içerisinde aşınabilmektedirler. Eski uzunluk ve formlarına kavuşabilmeleri için gülüş tasarımı yapılabilmektedir.
 • Dişlerinin arası açık olan hastalarımız bundan dolayı rahatsız olabilmektedirler ve gülüş tasarımında buna yoğunlaşılabilmektedir.
 • Daha beyaz ve doğal diş görünümüne yakın olan dişler istenebilmektedir. Gülüş tasarımı fiyatları 2024 doğrultusunda hastalarımızın daha beyaz dişlere sahip olabilmeleri için uygulanabilecek tedaviler belirlenmektedir.
 • Bazı hastalarımız gülüş tasarımının nasıl yapılacağını belirlerken sosyal hayatlarının gerekliliklerini dikkate almaktadırlar. Daha olgun, dinamik veya sempatik gülüşler isteyebilmektedirler. Ayrıca gülüşlerinin yatay veya oval olarak yapılandırılması gerekebilmektedir.
 • Ön dişlerinde çürük oluşan hastalarımızın dişlerinin daha estetik hale getirilmesi için gülüş tasarımı yapılabilmektedir.
 • Hastalarımızın gülümsemeleri yüzleri ile birbirini tamamladığı için yüz şekillerine uygun bir gülümseme isteyebilmektedirler. Örnek vermek gerekir ise; nizami bir burna sahip olan ve dudakları ön plana çıkan hastalarımızın bir de dişleri ön plana çıkartılmamaktadır.

Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı fiyatları 2024
Gülüş tasarımı fiyatları 2024

Gülüş tasarımı işlemleri aşağıda belirtilmiştir:

 • Laminate Veneer: Yaprak porselen olarak da isimlendirilmektedir. Küçük, kırık, şekilsiz, koyu renkli dişleri olan hastalarımıza uygulanan bir işlemdir. Hastalarımızın dişlerinin ön yüzeyine yerleştirilmektedir. Dişi çepeçevre saran bir kaplama değildir. Hastalarımızın doğal dişlerine aşındırma yapılmasına gerek olmadan en az düzeyde aşındırma ile işlem uygulanmaktadır. Estetik olarak cam seramiklerin daha avantajlı olmasından yararlanılmaktadır. Yaprak porselenler dişlere yerleştirilirken özel yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Kullanılan özel yapıştırıcıların kuvvet oranları yüksek olduğu gibi direnç dayanımları da yüksek olmaktadır.
 • Kron: Kaplama uygulamasıdır. Dişin bütününe uygulanmaktadır. Kaplama malzemesi ile diş şapka şeklinde çepeçevre sarılmaktadır. Kaplama uygulamaları genellikle madde kaybı fazla olan ve aynı zamanda tutuculuk kapasitesi de düşük olan dişler için ideal olmaktadır. Tam seramik veya zirkonyum ile kaplama tedavisi yapılabilmektedir. Gülüş tasarımı uygulamalarında en sık tercih edilen tedavi olmaktadır.
 • Şeffaf diş telleri ve şeffaf plak tedavisi: Isırma bozuklukları, çarpık dişleri ve hizalanma problemleri olan hastalarımıza şeffaf diş telleri ve şeffaf plak tedavisi uygun olmaktadır. Şeffaf diş telleri, metal olmayan porselen braketler ile yapılabilmektedir. Ayrıca tel ihtiyacı olmaması durumunda; şeffaf plaklar kullanılabilmektedir. Klasik metal diş telleri ile kıyaslandığında; şeffaf bir görünüm sergilediği için estetik açıdan daha avantajlıdır.
 • Ortodonti tedavileri: Hastalarımızın dişlerinin hizalanmasında ileri derecede problemlerinin olması durumunda; ortodonti tedavileri ile bu problemler giderilerek gülüş tasarımı yapılabilmektedir.
 • Diş beyazlatma: Zaman içerisinde yaşlandıkça dişlerde renklenme ve lekelenme olabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi ile beraber hastalarımız eski beyaz dişlerine kavuşabilmektedirler. Daha beyaz, parlak ve genç bir gülümsemenin sahibi olabilmelerini sağlamaktadır.
 • Kompozit lamina: Bonding olarak da isimlendirilmektedir. Özellikle ön diş estetiğinde tercih edilen bir uygulamadır. Diş çürüklerinde, kırıklarda ve çatlaklarda kompozit lamina uygulamasına başvurulabilmektedir. Dişleri arasında boşlukları bulunan ya da bölgesel olarak dişlerinde renklenmeler olan hastalarımız için kompozit lamina uygulaması uygun olmaktadır.
 • İmplant: Eksik dişleri bulunan hastalarımız için implant uygulamaları en çok tercih edilen uygulamalardır. Ön diş eksiklikleri de dahil olmak üzere her bölge için kullanılabilmektedir. İmplant yapılabilmesi için hastalarımızın yeterli kemik dokuya sahip olmaları gerekmektedir. Tomografi ile kemik dokuları değerlendirildikten sonra diş hekimlerimiz hastalarımıza implant tedavisine uygun olup olmadıklarını söylemektedirler.
 • Pembe estetik: Gülüş tasarımı için diş ve diş et estetiği bir bütün olarak düşünülmektedir. Dolayısı ile hastalarımızın diş etlerinin sağlıklı olmaması halinde; dişleri için uygulanan tedavilerin bir anlamı olmamaktadır. Botoks, gingivektomi, gingivoplasti, reverse vestibuloplasti gibi yöntemler ile pembe estetik tedavisi uygulanmaktadır.

Gülüş Tasarımında Diş Kaplaması Yapılması Gerekli Midir?

Gülüş tasarımı fiyatları 2024
Gülüş tasarımı fiyatları 2024

Gülüş tasarımında kaplama tedavisinin uygulanması, her hastamız için gerekli olmamaktadır. Hastalarımızın dişleri ile ilgili problemlerine göre uygulanacak olan tedaviler belirlenmektedir. Gülüş tasarımı fiyatları 2024, belirlenen tedaviler doğrultusunda hesaplanmaktadır..

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz gizli kalacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Bu sayfada toplam 0 Ayrı Müşteriye ait yorum bulunmaktadır. Sizde Gülüş Tasarımı Fiyatları 2024 ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz Müşteri yorumları ve sorularınız bizzat Dt. Ömer Bayar tarafından cevaplandırılacaktır.